Як зарізати кути на плінтусі. Як обробити кут плінтусом.

Грамотно запилених кути на будь-яких плінтусах надають закінчений вид приміщенню, як при різних видах ремонтних робіт, так і при монтажі кухонних меблів. Для швидкого і акуратного виконання цієї операції потрібно певний досвід, але маючи просторову уяву і розуміючи основні принципи геометричної побудови об'ємних предметів, а крім того, озброївшись спеціальним нехитрим пристосуванням, можна навчитися робити точні кутові запили плінтуса.
Вам знадобиться
  • - стусло;
  • - ножівка по металу (дрібні, часті зуби);
  • - олівець;
  • - рулетка.
Інструкція
1
Візьміть ножівку по металу. Нею зручніше працювати з плінтусами, так як у неї невеликий зуб і вона досить тонка. Крім того, необхідно мати пристосування, зване стуслом. Можна придбати готове стусло в магазині, але його неважко виготовити і самому. Стислі являє собою П-подібний профіль довжиною близько 30 см, який можна зібрати з трьох рівних дощечок або обрізків ДСП. Потім у ньому розмічають косинцем на бічних сторонах прямий кут і кут в 45 градусів в обидві сторони і робляться розпили по виробленим позначок.
2
Огляньте той кут, який необхідно обробити плінтусом. Якщо стіни виведені до прямого кута, то плінтус в місці стику по куту зарізається під кутом 45 градусів кожен. Для цього плінтус закладіть в стусло і розпиляєте по пропилу стусла таким чином, щоб при обробці внутрішнього кута в приміщенні лицьова сторона плінтуса представляла собою тупий кут, а при обробці зовнішнього кута - гострий. При запив плінтуса під кутом 45 градусів плінтус в стусле необхідно щільно притиснути не тільки до його основи, але і до однієї з бічних стінок. Для зручності обробки кута готову (запилених) частину плінтуса можна прикрутити, перш ніж запилювати другу частину плінтуса.
3
Дійте інакше, якщо кут більше складної конфігурації. Візуально з вершини кута (на стіні) проводите промінь, що розділяє площину статі навпіл (на підлозі можна зробити відповідну розмітку, наприклад, олівцем). Цей промінь в ідеалі повинен співпадати з лінією запила плінтуса. Приклавши плінтус до оброблюваної стіні, зробіть на ньому мітки, відповідні цієї лінії. Заклавши плінтус в стусло, робіть запив, орієнтуючись на ці позначки, злегка рухаючи плінтус в стусле таким чином, щоб лінії позначки на плінтусі збіглися з лініями пропилов в стусле. Другу частину плінтуса запив аналогічно, знову орієнтуючись на мітки на підлозі. Перевірте якість стикування, перш ніж прикручувати плінтус.
4
Доробіть запилених плінтус, якщо кут виявився не настільки точним, як необхідно. Для цього можливо використовувати стрічкову шліфмашину або грубу шкірку, наліплену на відрізок дощечки.
Зверніть увагу
При запив плінтусів, використовуваних в зборі кухні, в першу чергу запиливается і стикується пластикову основу, а потім в плінтус вставляється кромка, також відрізана під певним кутом.
Корисна порада
Сучасні пластикові плінтуса комплектуються наборами як зовнішніх, так і внутрішніх куточків. Для їх використання точність дотримання запила не настільки важлива - форму кута стіни повторить пластиковий куточок.