Як відмити сковороди від нагару. Як відмити стару сковороду.

Чавунні бабусині сковорідки - рідкісна принадність. Так, звичайно, тефлонові легше, зручніше, до них не пристає їжа при готуванні. Але таких чудесних млинців, які виходять на чавунній сковороді, жодна тефлоновая спекти не може. От тільки біда - з часом чавунні сковорідки покриваються товстим шаром чорного бугристого нагару. Втім, питання з нагаром цілком вирішуємо.
Вам знадобиться
  • - велика каструля (виварка);
  • - 2 тюбика рідкого канцелярського клею;
  • - пакет або пляшка кальцинованої (каустичної) соди;
  • - брусок господарського мила;
  • - терка;
  • - засоби індивідуального захисту (гумові рукавички, косинка або шапочка, респіратор або марлева пов'язка на обличчя).
Інструкція
1
Таку мегачістку посуду можна проводити приблизно раз на рік. Наприклад, перед паскою. За допомогою цього методу можна прибрати не тільки нагар зі сковорідок, а й неприємний наліт з емальованого посуду. Поставте на вогонь виварку, наполовину заповнену водою. Найкраще поставити каструлю на плиту, потім наповнити її водою і після цього включити вогонь.
2
Поки вода гріється, приготуйте всі компоненти (клей, соду), натріть на тертці мило. Обов'язково надіньте фартух, гумові рукавички, захистіть волосся шапочкою для душу, а дихання - марлевою пов'язкою або респіратором.
3
Коли вода в каструлі почне закипати, додайте в неї мильну стружку, клей і каустичну соду. Перемішайте, щоб всі компоненти розчинилися.
4
Тепер можна закладати посуд. Не вимикаючи вогонь, покладіть на дно виварення з чистячої сумішшю чавунні сковорідки, емальовані кришки і каструлі. Залиште їх кипіти в розчині на годину-півтори. На час процесу відкрийте на кухні вікна, включіть витяжку і закрийте двері в житлові кімнати.
5
Через півтори години вимкніть вогонь і починайте діставати з окропу посуд. Дуже важливо витягти її з розчину, поки той ще гарячий. Ви побачите, що емальований посуд стала свіжою і чистою як нова, а нагар зі старих сковорідок зійшов чорними пластівцями.
6
Коли посуд трохи охолоне, ретельно вимийте її з миючим засобом, а потім сполосніть. Якщо десь на сковорідках залишився нагар - обов'язково очистіть його за допомогою металевої щітки. Все, ваша посуд тепер як нова.
Корисна порада
Існують і більш радикальні засоби очищення чорного нагару зі сковорідок. Наприклад, для квартири, яка потребує ремонту, підійде такий: 1) Поставити сковорідку на вогонь; 2) Дочекатися, поки весь чорний товстий наліт вигорить і почне відходити шматками (це може зайняти якийсь час), намагаючись не задихнутися і сказавши «прощай »витяжці і шпалерам; 3) По закінченні процесу зчистити залишки нагару металевою щіткою або ж ножем; 4) Заспокоїти сусідів і прибулих пожежників.