Як вибрати тариф інтернет.

Величезна кількість інтернет-провайдерів і пропонованих ними тарифів - це, безумовно, плюс для всіх споживачів. З усього розмаїття можна вибрати саме те, що потрібно. Щоб не потонути в океані пропозицій і знайти найвигідніший варіант, використовуйте алгоритм вибору тарифного плану.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся, для чого вам потрібен інтернет. Можливо, ви будете перевіряти електронну пошту два рази на тиждень або користуватися «аською» півгодини в день. А може, вам просто необхідно закачувати гігабайти фільмів або працювати в мережі по вісім годин щодня. В залежності від потреб стане ясно, на що саме звертати увагу при виборі тарифного плану.
2
Якщо ви працюєте в інтернеті час від часу, недовго і при цьому відправляєте і отримуєте невелику кількість інформації, вам підійдуть тарифи з погодинною або помегабайтной оплатою. У цьому випадку ви будете платити тільки за те, що встигли використати, і економія в порівнянні з щомісячними авансами за безлімітні тарифи буде відчутна. Проте варто враховувати, що найчастіше при підрахунку проведеного часу і викачаних байтів цифри округлюються в більшу сторону - тобто якщо ви просиділи за комп'ютером 1 хвилину і 36 секунд, заплатити доведеться як за дві хвилини.
3
Для любителів просиджувати перед монітором годинами підійдуть безлімітні пропозиції і варіанти з включеним трафіком. Відносно недорогі тарифи пропонують користувачеві пакет включеного трафіку (у міру його зростання збільшується і ціна). Після досягнення «стелі» кожен «шматочок» завантаженої інформації буде оплачуватися окремо.
4
Серед безлімітних тарифів теж є можливість вибору. Вони можуть містити певну кількість закладеного трафіку, після використання якого швидкість з'єднання значно впаде. Також існують плани, при яких вам буде запропонована швидкість і необмежений обсяг отдаваемой/одержуваної інформації. Чим вище буде пропонована швидкість, тим більше грошей доведеться віддавати як абонентської плати.
5
Багатьма провайдерами передбачені приємні дрібниці для клієнтів - наприклад, безкоштовне користування внутрішніми ресурсами (сайти з музикою, фото, відео, іграми), знижки на ліцензійну установку антивірусів, безкоштовне встановлення стаціонарного телефону.
Зверніть увагу
Провайдери часто вказують у характеристиці тарифу, що швидкість буде «до стольки-то Мбіт/сек». Це означає лише те, що швидкість буде не більше заявленої планки, а от нижче опуститися може запросто.
Корисна порада
Частина тарифів передбачає підвищення швидкості з'єднання в певний час доби (як правило, вночі) або дозволяє за окрему плату збільшити швидкість «польоту» на кілька годин або включити безліміт на якийсь час.
Підключаючи вперше інтернет, не поспішайте кидатися укладати договір на тарифний план. Спробуйте спочатку чітко визначити для себе, що вам потрібно від інтернету, від чого залежить той чи інший план тарифів. В результаті ви набагато більше зрозумієте з пояснень спеціаліста.
Інструкція
1
Для початку проясніть для себе, якими цілями ви керуєтеся, підключаючи інтернет. Наприклад, якщо ви бажаєте підключити інтернет, щоб користуватися поштою, «Однокласниками» і періодично дивитися статті у вузькому наборі сайтів - ви ставитеся до типу «Початківець користувач». Якщо інтернет для вас - як засіб розваги, за допомогою якого ви завантажуєте фільми і дивіться новини, ви більше походіть на тип «Рядовий користувач». Якщо ж у повсякденній діяльності ви потребуєте скачуванні великої кількості фото-аудіо-відеофайлів, а також в участі в онлайн-іграх, ви швидше потрапляєте під типаж «Активний користувач».
2
Як тільки ви визначите цілі підключення інтернету, прикиньте, який обсяг інформації ви будете споживати кожен місяць. Для цього використовуйте наступні зразкові підрахунки: одна текстова сторінка книги або реферату займає 10 Кб, фотографія з мобільного телефону - 150 Кб, фотографія професійна - до 10 Мб, одна пісня - в середньому 5 Мб, один відеофільм - до 1,4 Гб. Відповідно, якщо ви ставитеся до «Початкуючому користувачеві», вам необхідний трафік приблизно в 2 Гб, якщо є «Рядовим користувачем» - 4-5 Гб. Якщо ж ви «Активний користувач», ваш трафік варіюється в межах 10-20 Гб і більше.
3
Важливим фактором, що впливає на вибір інтернет-тарифу, є час доби. Якщо ви збираєтеся лише пару разів на день перевіряти пошту або читати статті на сайтах, вибирайте тарифний план з помегабайтной оплатою. Якщо ж ви хочете використовувати інтернет постійно, підключайте тариф цілодобовий.
4
Визначившись з трафіком і часом доби, можна звернутися до фахівця провайдера інтернету і підписати договір про підключення. Тільки стежте протягом місяця за використовуваним обсягом інформації та у разі недостатнього трафіку змініть свій тарифний план.