Як зв'язати половик. половик зв'язати своїми руками.

В'язані половики виглядають дуже красиво, особливо в інтер'єрі сільських будинків. На виготовлення такого килимка вам не доведеться витрачати гроші, оскільки вони робляться зі старих непотрібних речей.
Вам знадобиться
  • - старі дитячі колготки
  • - товстий гачок
  • - ножиці
Інструкція
1
Найкраще на матеріал для майбутнього килимка підійдуть старі дитячі колготки. Розріжте їх на стрічки шириною в півтора - два сантиметри, рухаючись по колу впоперек плетіння ниток в напрямку від носка до гумки. З'єднуйте окремі клапті тканини, зав'язуючи узли.Также ви можете використовувати будь непотрібні речі з м'яких і міцних тканин: джинси, трикотажні кофти, бавовняні сорочки. Для в'язання постілок дуже зручно використовувати бейку - довгу синтетичну стрічку, змотану в котушку. Але мінус її полягає в тому, що це вона виготовляється не з натуральних матеріалів, і виріб з неї буде поганого вбирати вологу (наприклад, якщо щось на нього проллється), і в'язати його не дуже приємно для рук.Вам також знадобиться товстий гачок і ножиці.
2
Нарізану тканину змотайте в клубки і розподіліть їх по колірній гамі. Виберіть найбільш поєднуються з них для виготовлення килимка.
3
Якщо ви хочете зробити половик круглої форми, зв'яжіть зі стрічки ланцюжок з восьми повітряних петель і замкніть її в кільце. Обв'яжіть його стовпчиками без накиду, не роблячи додатків. Далі зв'яжіть ряд з десяти стовпчиків з накидом. Продовжуйте в'язання по колу до потрібного вам діаметра, рівномірно додаючи число стовпчиків у кожному ряду, щоб половик вийшов рівним. Міняйте кольору на початку ряду, щоб зробити смужки. Щоб вони виходили рівними, в'яжіть не менше двох - трьох рядів кожного кольору. Якщо пов'язати тільки один ряд стовпчиками без накиду, лінія вийде зиґзаґоподібної.
4
Для того, щоб зробити прямокутний килимок, зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель, довжина якої повинна становити ширину вашого майбутнього виробу. Перерахуйте кількість петель, щоб надалі в'язати однакові ряди, інакше половик буде нерівним. Обв'яжіть ланцюжок стовпчиками без накиду і продовжуйте в'язати до потрібної вам довжини, міняючи кольори на початку ряду. Дов'язати до кінця, зробіть окантовку з стовпчиків без накиду по периметру всього виробу. Закріпіть останню петлю і обріжте стрічку.
5
Після того, як ви пов'язали половик, уважно перегляньте його, щоб знайти вузлики, які вийшли у вас в тих місцях, де ви пов'язували різні стрічки. Замаскуйте їх, вставивши прямо всередину петель, і обріжте зайві хвостики. Залишилося тільки випрати і накрохмалити половик.