Як освітлити джинси. Як варити джинси в домашніх умовах.

Освітлення джинсової тканини або отримання на ній красивих візерунків-розлучень знову стає популярним. Одні відразу ж біжать в черговий модний магазин за потрібними їм, за кольором і розфарбуванні, джинсами. Інші купують супермодні джинси на ринку - турки і китайці завжди раді працювати за ваші гроші. Але навіщо вам це? Не треба переплачувати за ці моделі - адже вдома ви можете зробити джинси саме такого кольору, як подобається вам! Саме так 25-30 років тому багато модники носили ексклюзивний одяг із джинсової тканини. Читайте далі - вам самим захочеться спробувати це зробити, адже все так просто.
Інструкція
1
Для освітлення джинсів вам знадобиться наступне: • власне самі джинси. Вибирайте ті, колір яких ви не можете терпіти - і вперед. Якщо хочете отримати гарні візерунки-розлучення - вибирайте колір насиченішим; • будь-який хороший відбілювач (наприклад, "Білизна") - один стакан; • металеве відро або каструля великого розміру; • для отримання візерунків - гумки, також можна використовувати затискачі і прищіпки; • рукавички гумові - не зовсім обов'язково, але, бажано, такі знайти; • 30-40 хвилин вільного часу.Як тільки все це знайшли - можете сміливо приступати до варіння джинсів.
2
Підготовка джінсовДля отримання розлучень скрутіть джинси. Чим сильніше скрутіть - тим менше отримаєте розлучень. Форма розлучень залежить від того, яким чином ви будете скручувати. Якщо скрутіть просто і закріпіть гумками, то розводи будуть вертикальними. Якщо закріпити зажимами - то горизонтальними. При стисканні джинсів прищіпками виходить малюнок у формі зірочок.
3
Підготовка раствора.Наполніте металевий посуд (відро або каструлю) водою, трохи більше, ніж наполовину. Потім поставте його на плиту. Коли вода в посудині нагріється до 80 градусів, влийте туди один стакан з відбілювачем. Далі доводимо цей розчин до кипіння, при цьому повільно помішуючи.
4
Варка джінсовКак тільки вода почне кипіти - опустіть туди підготовлені раніше джинси. Будьте гранично обережні, краще використовуйте рукавички. Треба стежити, щоб весь час джинси були у воді. Якщо вони будуть «неслухняними» - візьміть велику палицю або ложку і занурюйте їх назад в киплячу воду. Якщо протягом декількох хвилин ви не помітите зміни відтінку, то слід додати ще відбілювача. Кип'ятіння джинсів проходить близько 15 хвилин. По зміні відтінку ви зрозумієте, коли їх слід діставати.
5
Промивання водойКогда результат варіння буде чітко видно, вийміть джинси з води і покладіть їх під холодну проточну воду. Робіть це дуже обережно, пара і вода можуть обпекти руки або обличчя! Зніміть всі гумки, якщо вони були, і ретельно промийте джинси під водою. Потім можна вішати їх сушити.
Корисна порада
Можна проводити експерименти з варінням джинсів - зварити тільки верх або низ, виварити одну сторону або зробити плавний перехід кольору зверху вниз.
Вони повернулися! Варена джинса знову в моді. Зваріть собі з інтенсивно синіх штанців фантазійно-унікальну річ. Відкрийте кухонне вікно ширше, ставте на газ велику каструлю - початок покладено.
Вам знадобиться
  • - Джинси;
  • - відбілювач;
  • - гумки або прищіпки;
  • - велика каструля.
Інструкція
1
Джинси зімніть, скрутіть, стисніть і скріпіть цю конструкцію гумками для грошей, прищіпками або зажимами. Занадто туго НЕ закріплюйте, щоб проварити і внутрішні шари джинси. Якщо поєднувати всі ці способи стиснення джинсів за допомогою різних предметів, то результат вийде найоригінальнішим і індивідуальним. Для більшого ефекту зв'яжіть штанини кілька разів між собой.Поставьте велику каструлю або металеве відро, наповнені водою трохи більше, ніж наполовину на вогонь.
2
Дочекайтеся, коли вода нагріється приблизно до вісімдесяти градусів, і влийте в ємність склянку відбілювача, підійде проста «Білизна». Доведіть розчин до кипіння, постійно його помішуючи. Опустіть джинси в каструлю з киплячим розчином. Дійте обережно, краще надіньте гумові рукавички, щоб не пошкодити руки їдким составом.Во час варіння стежте, щоб джинси були повністю втоплені в киплячу рідину. Занурюйте їх за допомогою палиці або довгого ополоника. Щоб не надихатися шкідливими парами, надягніть респіратор або спорудити елементарну марлеву пов'язку.
3
Спостерігайте за кольором вариться вироби, якщо через кілька хвилин інтенсивність кольору не змінилася, то додайте ще трохи відбілювача. Зазвичай, щоб домогтися відмінного ефекту, вистачає п'ятнадцяти хвилин. Але ви можете визначити, що процес близький до завершення, і за помітної зміни відтінку джінсов.Когда ви вирішите, що результат вас влаштовує, то обережно вийміть джинси з киплячого розчину, покладіть їх у тазик і промийте під холодною проточною водою. Зніміть всі гумки і прищіпки. Ще раз прополощіть джинси в розгорнутому вигляді. Висушіть їх.Якщо ви залишилися незадоволені отриманим ефектом, то можна виварити джинсове виріб ще раз. Після варіння потріть джинси жорсткою щіткою або наждачним папером. Це додасть їм потертість та ганьбою в потрібних місцях.