Як видалити жуйку з тканини.

Прилиплі жувальна гумка може дуже сильно зіпсувати вашу улюблену одяг, диван або килим. Але є безліч порад та народних рецептів, які допоможуть позбутися від цієї напасті. При цьому вам не потрібні будь-які особливі навички або засоби для чищення.
Інструкція
1
Перш за все, спробуйте вивести забруднення іншим шматочком свіжої жувальної гумки. Поки жувальна гумка не висохла, очистити тканину подібним чином буде зовсім нескладно. Цей спосіб застосовний для невеликих свіжих забруднень.
2
Якщо пляма застаріле або ж занадто сильно вбралося в тканину - спробуйте заморозити забруднений річ в морозилці або на вулиці (якщо на вулиці морозна зима). Жуйка, як і будь-яка інша гума, на морозі втратить еластичність і її можна буде відтерти, як будь-яке інше забруднення. Дрібні забруднення можна заморозити кубиком льоду.
3
Якщо річ занадто велика, щоб помістити її в холодильник, або ж є інші перешкоди обробити її холодом, то можна видалити жувальну гумку за допомогою високої температури. Полийте забруднення тонкою цівкою окропу і відітріть його старою зубною щіткою або шматочком дрантя. Можна так само видалити пляму від жувальної гумки за допомогою праски. Для цього накрийте забруднення шматком дрантя або ж серветкою. При очищенні якнайчастіше міняйте серветку. Пляма має піти безслідно.
4
Якщо ж видалити забруднення за допомогою температури на даний момент немає можливості - спробуйте зняти жувальну гумку з тканини за допомогою розчинників. Найбільш безпечною для тканини є безацетоновая рідина для зняття лаку. Зазвичай після її застосування жувальна гумка без проблем відтирається.
5
Кілька більш небезпечним для тканини , але й ефективнішим є толуол. Перед його застосуванням нанесіть кілька крапель толуолу на непомітну частину тканини . Якщо по закінченні 10-15 хвилин тканина не була пошкоджена - толуол можна застосовувати для очищення.
6
В крайньому випадку, допустимо застосовувати звичайний ацетон, але при цьому намагайтеся не розтирати пляму, інакше воно розмажеться по поверхні тканини .
7
Якщо ж ці методи вам не допомогли, то справитися з такою стійкою жувальною гумкою може тільки хімічна чистка речі.