Як в'язати патентну гумку.

Прості гумки використовуються зазвичай для оформлення краю виробів. Тоді як патентної гумкою в'яжеться сам виріб. Цей вид англійського виїзного візерунка надає полотнам додатковий обсяг і пишність.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці №3 і більше.
Інструкція
1
Наберіть на спиці непарна кількість петель. В'яжіть перший ряд (лицьова сторона гумки): одна лицьова петля, накид, зняти одну петлю разом з накидом на праву спицю. В'яжіть так до кінця ряду.
2
Другий ряд - виворітна сторона гумки. Зробіть один накид, зніміть одну петлю, пров'яжіть лицьовій накид разом з петлею, як ніби це одна петля. Повторюйте дії до кінця ряду.
3
Третій ряд теж в'яжеться з виворітного боку роботи. Для цього пересуньте петлі до протилежного кінця спиці і в'яжіть далі третій ряд. Однією виворітного пров'яжіть накид з петлею, вважаючи за одну петлю. Зробіть один накид, одну петлю зніміть. Продовжуйте до кінця ряду.
4
Четвертий ряд в'яжете з лицьового боку роботи. Робите один накид, знімаєте одну петлю, пров'язуйте виворітного накид з петлею, як одну петлю. Продовжуйте до кінця ряду.
5
П'ятий ряд знову в'яжете з лицьового боку. Пересуньте петлі на інший кінець спиці. Пров'яжіть однієї лицьової накид з петлею. Зробіть один накид і зніміть одну петлю разом з накидом. І так до кінця ряду. Шостий ряд і далі - повторюйте візерунок, починаючи з другого ряду.
Зверніть увагу
Патентні візерунки потрібно в'язати дуже щільно, так як вони мають високу еластичність. Кількість петель для такого візерунка розраховується за випраній зразком.
Корисна порада
Полотно, пов'язане англійської гумкою, пухке, відрізняється особливою пишністю. Візерунок у нього однаковий на обох сторонах полотна, тобто однакові виворітна і лицьова сторони. Англійські гумки дуже сильно розтягуються, тому не варто оформляти ними краю одягу. Такий тип в'язання зазвичай використовується для виготовлення спортивного одягу, шарфів і шапок. Є два види патентних гумок: з Провязав з попереднього ряду петлями і зі знятими петлями. Більш поширена гумка зі знятими петлями. У неї більш рівномірна структура, тому її можна використовувати навіть для в'язання светри.