Як зв'язати м'яку іграшку. зв'язати тигра своїми руками.

Багато батьків вважають за краще робити іграшки своїми руками, ніж купувати в магазині. Такі іграшки абсолютно безпечні для дитини. І найчастіше мами і бабусі вирішують зв'язати яка-небудь тварина, наприклад, тигра.
Вам знадобиться
 • - По 30 г жовтої і коричневої пряжі;
 • - 10 г білої пряжі для вух і мордочки;
 • - об'ємна чорна гудзик на ніжці для носика;
 • - дві великі білі і дві чорні гудзики поменше для очей;
 • - вата для набивання тигра;
 • - шматочок фетру або фланелі для язичка;
 • - спиці для кругового в'язання № 1,5 - 5 штук.
Інструкція
1
Спочатку зв'яжіть голову тигра. Наберіть 44 петлі коричневою ниткою. Розділіть петлі по 11 на кожну спицю, не рахуючи робочу. Зв'яжіть 12 рядів, чергуючи смужки. Одна смужка - 4 ряди по колу. У 13-му, 16-му, 17-му і 20-му ряду збавте по одній петлі на першій і третій спиці на початку, пров'язуючи дві петлі разом і на другій і четвертій спиці в кінці. Закрийте петлі і тими ж нитками зашейте залишився отвір.
2
З іншого боку голови наберіть на 4 спиці по 11 петель жовтою ниткою. У першому ряду збавте з кожної спиці по одній петлі, пров'язуючи їх разом. Повинно залишитися по 10 петель на кожній спиці. У другому ряду приберіть ще по одній петлі з кожної спиці. Третій ряд пров'яжіть. Далі прибирайте по одній петлі з кожної спиці в четвертому, п'ятий, другий і сьомий рядах. У 8-му ряду збавте по 2 петлі з кожної спиці. Залишилося по 3 петлі на кожній спиці. Набейте голову ватою і стягніть петлі. Нитка сховайте.
3
Далі в'яжіть тулуб. Наберіть на кожну спицю, крім робочого, по 11 петель. Зв'яжіть 48 рядів, чергуючи смужки. Розділіть петлі на дві частини. Одну частину одягніть на нитку або шпильку, а другий розподіліть на 3 спиці. Чергуванням смужок пров'яжіть по колу 24 ряду. Далі починайте з кожної спиці на початку збавляти по одній петлі, поки не виявиться всього три. Пров'яжіть їх разом і нитка заправте всередину. Таким чином пров'яжіть всі 4 лапи. Але коли будете в'язати 2 останні лапи, спочатку набийте тулуб ватою.
4
Зв'яжіть вухо. Для цього наберіть 10 петель коричневою ниткою і в'яжіть 10 рядів виворітного гладдю. Так само зв'яжіть квадратик з білої нитки. Складіть квадратики лицьовими сторонами один до одного і прошийте, скругляя кути. Виверніть вухо і набийте ватою. Пришийте до голови. Зробіть друге вухо і теж пришити.
5
Тепер потрібно зробити накладку на мордочку. Наберіть на спиці 12 петель білою ниткою і в'яжіть 7 см. З вати зробіть «ковбаску» і обшийте пов'язаним прямокутником. Деталь перетяните по центру чорною ниткою і пришити до голови. На місце носика пришити ґудзик. Виріжте з фетру язичок і пришити під накладкою. Щоб зробити очі тигру, накладіть плоску маленьку чорну гудзик (без ніжки) на велику білу гудзик, і разом пришити їх на місце.
6
Залишилася остання деталь - хвіст. Наберіть коричневою ниткою 8 петель і в'яжіть 24 ряду смужками. Закрийте петлі і зшийте хвіст по довжині. Набейте ватою і пришити до тулуба тигра.
Зверніть увагу
Око тигра також можна зробити з однієї великої гудзики на ніжці, тільки попередньо потрібно пришити до голови, поки вона ще не набита ватою. Вушка пришиваються білою стороною вперед.
Корисна порада
Замість вати краще використовувати холлофайбер (він продається в магазинах тканини) або дрібні шматочки поролону. Так після прання ваш тигр чи не втратить первинну форму.
М'яка іграшка, виконана своїми руками, принесе масу задоволення і дітям, і дорослим. Сам процес створення таких іграшок захоплюючий і цікавий. Залишки пряжі і гачок знайдуться в будь-якому будинку. Спосіб в'язання використовується найпростіший - стовпчики без накиду. Справитися з ним може будь-яка рукодільниця. Головне - в'язати іграшку з душею.
Вам знадобиться
 • Для іграшки Змій-Горинич:
 • - залишки пряжі різних кольорів;
 • - гачок;
 • - дріт для каркаса;
 • - синтепон або інший наповнювач.
Інструкція
1
Тулуб Змія-Горинича в'яжеться по типу рукавички. Для цього наберіть повітряні петлі, щоб вони в діаметрі становили коло 6 см і з'єднайте їх з'єднувальним стовпчиком в кільце. Далі пров'яжіть 20 кругових рядів стовпчиками без накиду. Залиште отвір для хвоста шириною 15 стовпчиків без накиду, як при виконанні великого пальця на рукавичці. Для цього пропустіть 15 стовпчиків без накиду, а над ними зробіть 15 повітряних петель і в наступному ряду в'яжіть стовпчики без накиду в повітряні петлі ланцюжка.
2
Для розширення тулуба до плечей починайте рівномірно додавати 9 стовпчиків без накиду (по 1 в кожному 2-му ряду). З обох боків тулуба залиште отвори для рук шириною 8-10 стовпчиків без накиду і зв'яжіть ще 2 ряди без додатків. У наступному ряду розділіть все стовпчики на три частини і в'яжіть кожну з частин-голів окремо, як пальці в рукавичці. Пров'яжіть 18 кругових рядів стовпчиків без накиду для однієї шиї, залиште отвір для 5-6 стовпчиків без накиду для нижньої частини пащі, пров'яжіть 1 ряд і повторіть цей прийом для верхньої частини пасти, зв'яжіть ще 5 рядів, стовпчики останнього ряду стягніть голкою, зашейте і закріпіть нитку на вивороті. Приступайте до виконання залишилися шей з головами.
3
Для хвоста наберіть стовпчики по колу отвори і в'яжіть по спіралі 20 рядів стовпчиків без накиду рівно і 10 рядів, рівномірно збавляючи стовпчики. Решта 3-4 стовпчика закрийте, як при в'язанні голів. Для гребеня-хвоста наберіть ланцюжок повітряних петель рівну довжині хвоста і пров'яжіть на ній гребінці з черепашок: по 5-7 стовпчиків з двома накидами в одну петлю. Накрахмальте гребінь і пришити до хвоста потайними стібками.
4
Для ніг розділіть частину тулуба нижче хвоста на дві половини і прошийте машинною строчкою. Вставте в ноги і хвіст жорсткий дротяний каркас і щільно набийте тулуб синтепоном або іншим наповнювачем до отвору рук.
5
Для руки наберіть по колу отвори стовпчики без накиду, пров'яжіть по спіралі 15-16 рядів і закрийте їх як голови, попередньо проклавши наповнювачем. Аналогічно зв'яжіть другу руку.
6
Вставте дротяний каркас в шиї, з'єднайте їх з каркасом тулуба. Шиї набийте наповнювачем, вишийте на кожній з трьох голів оченята. Наберіть червоною пряжею стовпчики без накиду по колу верхньої частини пасти і зв'яжіть 6 рядів. Потім наберіть стовпчики без накиду по колу нижній частині пащі і зв'яжіть 5 рядів. Набейте всі частини синтепоном і з'єднайте протилежні сторони кожної пащі по лицьовій стороні напівстовпчиками без накиду, вводячи гачок в петлі останніх рядів протилежних сторін.
Зверніть увагу
Очі Змію-Гориничу можна вишити, а можна намалювати або пришити намистинки, бісер, шматочки тканини або шкіри - все, що вам підкаже фантазія.
Корисна порада
шиї, голови, хвіст і два останніх ряду рук зв'яжіть з пряжі сірого кольору (або будь-якого іншого на ваш вибір), а все інше тулуб виконайте з пряжі чорного кольору, імітуючи фрак. З білих ниток зв'яжіть манішку і манжети. Окремо зшийте з тканини або зв'яжіть три краватки-метелики і пришити до підстав ший.