Як зробити фенечку. петельні вузли і повороти.

Останнім часом величезну популярність завойовують фенечки - стильні й оригінальні прикраси. Ця нехитра штучка може стати приємним подарунком. Але ще цінніше воно стає, якщо зробити його своїми руками. Це неважко і не вимагає витрат. Вам необхідні ножиці, різнокольорові нитки, англійські булавки, і звичайно ж, трохи фантазії.
Інструкція
1
Для того щоб почати плетіння фенечек, потрібно освоїти головні вузли. Їх усього два - правий петельний вузол і правий поворот. Існують ще два додаткових вузла, які виконуються на основі двох головних і є їх дзеркальним відображенням, т.е лівий петельний вузол і лівий поворот.
2
У роботі використовуються дві нитки - робоча, якої в'яжуть вузли і основна, на якій роблять вузли. Під час плетіння візерунка робітники і основні нитки будуть постійно змінюватися місцями і функціями.
3
Спочатку необхідно навчитися правильно зав'язувати вузли. Візьміть в одну руку основну нитку і туго натягніть. Іншою рукою візьміть робочу нитку, зробіть нею одну петлю, потім другу і затягніть. Це і є головний вузол плетіння.
4
Спробуємо навчитися зав'язувати правим петельним вузлом. Візьміть першу і другу нитки зліва. Натягніть крайню нитку, яка буде основною. Оберніть робочу нитку навколо неї зліва направо, витягніть кінець нитки через отриману петлю і посуньте вузлик вгору. Таким же чином зробіть другий вузлик і щільно присуньте до першого. Якщо ви все зробили правильно, то тепер робоча і основна нитки помінялися местамі.Левий петельний вузол виконується в дзеркальному відображенні. Робочої ниткою на головній робляться дві петлі справа наліво.
5
Виконайте правий поворот - на основною робочою ниткою зробіть правий вузол, а потім - лівий. Також проробляємо лівий поворот, тільки у зворотний бік.
6
А тепер спробуємо застосувати всі отримані знання на одному з найпростіших і класичних плетінь - браслетик.
7
Візьміть парна кількість ниток, краще вісім або більше, для того щоб браслет не був занадто тонким. Нитка повинна бути більш ніж в 4 рази довше планованого розміру браслетика. Зазвичай використовують метрову нитку. Якщо нитки у вас не вистачить, потім його можна акуратно дов'язати.
8
Закріпіть нитки англійськими булавками для того, щоб браслет під час роботи не перекручувався. Пам'ятайте, що нитки необхідно розкласти в тому порядку, в якому будуть розташовуватися кольору в готовому виробі.
9
Візьміть крайню зліва нитку і зав'яжіть по два правих петельних вузла на кожній нитки. Спочатку зав`язуєте вузол на нитки під №2, потім на наступній нитки і так до кінця. В кінці роботи нитка під №1 повинна перейти на праву сторону і стати крайній правій ниткою.
10
Далі берете ліву крайню нитку (№2), і проробляє точно так же - обв'яжіть всі нитки по порядку, поки вона не стане крайней з правого боку. Таким чином плететься весь браслет.
11
Якщо ви будете плести в зворотному напрямку, то вийде абсолютно інший візерунок. Так ви можете експериментувати і придумувати свої способи плетіння. Головне - дати волю своїй фантазії.