Як зробити портрет.

У старі часи дозволити собі власний портрет могли тільки представники знаті або дуже заможні люди. Адже робота художника коштувала дорого, та й тривала за часом дуже довго. Завдяки мистецтву фотографії, портрети є тепер у кожного з нас, тільки от портрети Чи це в істинному розумінні цього слова? Портрет - це не просто фотографія особи, портрет - це вже мистецтво.
Інструкція
1
Отже, ви хочете зробити портрет людини. І не просто портрет, а хороший портрет. Для цього вам знадобиться оснащена за останнім словом техніки фотостудія, а можна зробити це і в звичайній кімнатою, головне, щоб у ній було велике вікно або інше джерело гарного освітлення. Але без чого вам точно не обійтися, так це без фотоапарата. В принципі, для зйомки портрета підійде будь-яка модель, навіть найпростіша цифромильниця, але краще якщо у камери буде ручний або хоча б напівавтоматичний режим зйомки. Якщо ви хочете знімати портрет біля вікна при природному освітленні, робіть це в злегка похмурий день. Сонце, яке б'є в вікно, зробить тіні занадто глибокими, а освітлені частини обличчя можуть виявитися пересвеченних. Розташуйте фон за моделлю на відстані не менше метра, таким чином, ви зумієте уникнути непотрібної тіні на ньому. Як фон використовуйте світлі матеріали без яскраво вираженого малюнка. Посадіть модель на стілець або табурет впівоберта до вас.
2
Якщо ви плануєте ввести в портрет руки моделі, продумайте їх розташування, пам'ятайте, що при портретній зйомці потрібно щосили намагатися уникати «відрізання» частин тіла. Підрублена кисть або незрозуміло звідки виникає рука здатні сильно зіпсувати враження від портрета. Розташуйте фотоапарат на рівні очей моделі. Зробіть пробний знімок, щоб оцінити правильність ракурсу. Якщо на фото виявляються недоліки, які усуваються зміною ракурсу, внесіть необхідні зміни. Так, наприклад, подвійне підборіддя стане менш помітним, якщо змістити точку фотографування трохи вище.
3
Попросіть модель випрямити спину, але і напружуватися їй, як струна, при зйомці теж не варто. Природність і ще раз природність. Ніколи не просіть модель сказати «чііііз», немає нічого гіршого штучної посмішки на фотографії. Краще поговоріть про всяку нісенітницю. Розкажіть що-небудь невимушено-веселе, або навпаки розпитайте про що-небудь таке. Сфокусуйтеся на очах моделі. Очі - дзеркало душі, а значить і в портреті вони відіграють одну з головних ролей. Затисніть діафрагму камери і відклацати кілька кадрів. Не бійтеся зробити зайвого. Перевага цифрової фотографії в тому і полягає, що невдалі кадри можна легко видалити, нітрохи не шкодуючи про них. Чим професійніше камера, тим вдаліше виявиться знятий портрет. Звучить банально, але так і є. Найкращі портрети зазвичай виходять на светосильной оптиці з фокусною відстанню від 50 до 85. Трохи потренувавшись, ви зможете знімати портрети, які без перебільшення будуть названі шедеврами.
Для того щоб в фотошопі з фотографічного зображення зробити портрет, який буде виглядати як намальований маслом, нам доведеться трохи попрацювати. Але можливості цього графічного редактора настільки великі, що багато часу у вас це не займе.
Інструкція
1
Насамперед виберіть відповідне зображення. Для зручності приберемо практично весь фон, залишивши і виділивши тільки обличчя.
2
Необхідно зробити фон більш насиченим. Використовуйте інструмент Lasso (L) і настройку Feather/Растушевка з параметром 5 пікселів. Виділену область скопіюйте на новий шар, створивши його і натиснувши клавіші Ctrl + J. Активуйте фоновий шар і підключіть функцію Радіальне розмиття, вибравши в меню «Фільтр» пункт «Розмиття». Повторюємо цю операцію до тих пір, поки фон не стане розмитим.
3
Ми знаємо, що портрет, намальований фарбами, які не передає текстуру людської шкіри, на відміну від її фотографічного зображення. Для того щоб прибрати дрібні деталі структури шкіри, скористайтеся фільтром «Шум» - «Бруд і подряпини», регулюйте його до повного зникнення дрібних деталей.
4
Наше зображення стало нерізким, тому треба повернути її контурам очей і губ. Шар з розпливчастим зображенням знаходиться поверх вихідної картинки, тому ми зітремо його по контурах, скориставшись інструментом Eraser (E), вибравши кисть невеликого діаметра і середньої жорсткості. Параметр непрозорості можна встановити рівним 50%. Проведіть нею по контуру очей і губ, домагаючись вихідної різкості.
5
Поекспериментуйте з фільтрами, домагаючись графичности картинки. Скористайтеся фільтром Watercolour (Акварель), змінюючи положення повзунків, домагаючись потрібного ефекту.
6
Якщо ви хочете зробити портрет кисті старого майстра, з ознаками старіння, то скористайтеся підходящої тріщинуватої текстурою з бібліотеки текстур, підкресливши контрастність використовуючи меню Зображення - Корекція - Рівні. Виберіть потрібний контраст, змінюючи положення повзунка, можете спробувати і інверсію.
7
На шар текстури накладіть зображення. Можна спробувати різні режими, але найбільш підходящим нам здається Перекриття (Overlay) або М'яке світло (Soft light). Використовуйте різні значення параметра Непрозорість, для того, щоб пом'якшити ефект текстури.
8
Для отримання ефекту, що підкладкою картини був справжній полотно, використовуйте фільтр Текстура - Текстурізатор - Полотно. Все портрет в дусі старовинної картини готовий.