Як виділити в слові корінь.

Не можна правильно виділити корінь слова, не зрозумівши його зміст. У нашій повсякденній мові багато слів, в яких легко виділити корінь. А є слова, які мають давнє коріння. Щоб розібратися в їх складі, треба зрозуміти і їх значення.
Інструкція
1
Корінь - головна значуща частина слова, його центр. У багатьох випадках пошуки кореня не потрібні, тому що слово складається тільки з кореня: стіл, день. Але буває, що слово "обростає" приставками і суфіксами, бо корінь служить для освіти однокореневих слів. Однокореневі слова повинні мати не тільки однакове написання, але і мати загальне в лексичному значенні. Наприклад, слово "білий" і "білка" не однокорінними, тому що у них немає нічого спільного в лексичному значенні. У слова "білий" корінь бел-, а у слова білка БЕЛК-. Довести це просто, потрібно всього лише підібрати однокореневі слова. БІЛИЙ - біліти, білуватий, білизна. БЕЛКА - бельчонок, білячий.
2
Нерідко складність викликають слова, корінь в яких глибоко захований серед приставок і суфіксів. Як дитині знайти корінь в словах "насолоджуватися", "чарівний", "враження", "суниця", "малина", "бити", "викладачка", "чарівний"? Щоб правильно виділити корінь в таких словах, необхідно знати етимологію, тобто походження слова. лово "насолоджуватися" походить від слова "солодкий", значить, корінь - СЛАЖД-. Цікава історія у слова "враження". В старовину кожен господар метил скотину, випалюючи тавро на тілі коня чи корови. Для цього розпеченим в печі залізом доторкалися до тваринного і тримали, поки на тілі його не залишалася знак, який не зникав все життя. І так пекло обпечене місце, що корінь -ПЕЧ- тут буде обґрунтованим. Слово "суниця" походить від слова "земля", тому що на землі зросла. Корінь -ЗЕМЛ-. Ви думаєте, що малину малиною назвали, бо маленька? Зовсім ні. У слова "малина" корінь -МАЛІН-. Етимологія цього слова ще загадка для нас, тому корінь потрібно просто виучіть.В слові "викладачка" корінь -ДА-, адже вона дає знання (від слова "дати"). Чарівною людиною називали такого, який вміє баять, тобто говорити красиво ( корінь -Ба -).
3
Який корінь у слові "бити"? -БІ-. Був такий предмет в старовину: било. Використовувалося воно для збору людей на пожежу чи за іншою терміновій справі. Та й зараз замість цього предмета часто використовують те шматок рейки, то вагонний буфер. Від цього слова з'явилися інші: битва (-БІ-), бойня (-БОЙ-), прибій (-БОЙ-), боєць (-БО-), бивень (-БІ-). Складно відшукати корінь в цих словах тому, що корінь тут з чергуванням голосних, із збіглим згодним і хитрим І коротким (й).
4
В цілому ряді випадків важко визначити корінь слова, тому звертайтеся до словників. Найбільш поширеним є Шкільний загальноосвітній словник російської мови А.Н. Тихонова.
Зверніть увагу
У слові можуть відбуватися фонетичні процеси: чергування голосних і приголосних, чергування одного звуку з двома, можуть з'явитися збіглі голосні.
Корисна порада
Підберіть однокореневі слова.Определіте лексичне значення слова.Чтоби зрозуміти слово, "відкріпите" від нього приставки і суфікси.