Як зняти художній фільм.

Виробництво фільмів оточене ореолом романтики кінематографа, але насправді процес це дуже трудомісткий, вимагає посидючості, терпіння - і таланту, напевно. Фільм - цей той же текст, тільки "писати" його набагато складніше. Тому доведеться неабияк попітніти.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з тематикою і основною ідеєю вашого майбутнього творіння. Тут не можна просто взяти в руки камеру і почати щось знімати (так можна було б почати роботу з документальним фільмом, зафіксувавши на плівку самі по собі події і тільки після цього почавши обробляти відеоматеріали). Ви ж вирішили знімати фільм художній, тобто, вам потрібно написати сценарій, розробити план зйомок, підібрати акторів і вибрати місце, де зйомки будуть проводитися - і все це з урахуванням головної ідеї.
2
Особливу увагу приділяйте вибору акторів. Вони повинні, по-перше, добре справлятися зі своїми обов'язками, тобто, мати певні здібності і певне уявлення про акторську професію, по-друге, вони повинні добре розуміти, створення якого способу ви домагаєтеся. Вони обов'язково повинні прочитати весь сценарій, а не тільки свою роль, їм повинні бути відомі й інші персонажі, навіть ті, з якими їх власний герой не вступає в контакт. Підхід до майбутнього фільму повинен бути цілісним не тільки у вас як у режисера, але і у ваших акторів теж.
3
Ретельно продумайте, де саме ви будете знімати фільм і на якій апаратурі. Якщо ви новачок, то в ваших руках зараз - звичайна цифрова камера, яку за невеликі гроші можна купити в магазині електроніки. Не розраховуйте, що з такою камерою ви знімете приголомшливо красиве кіно. З іншого боку, озаботьтесь тим, чи будете ви якось обробляти фільм на комп'ютері - не склеюються його в єдине ціле (для цього вам напевно знадобиться особлива комп'ютерна програма), а саме змінювати якість картинки, колірну гамму і так далі. Як бачите, щоб зняти фільм, потрібно бути ще й непоганим організатором, а не просто натхненним генієм. І не сподівайтеся, що всю метушню вам вдасться перекласти на плечі інших людей. Швидше за все, всім цим належить займатися вам.
4
Навіть відзнятий матеріал для документального фільму дуже важко обробити, що вже говорити про фільм художньому! Адже перед обробкою відео вам належить робота з акторами, робота над кадром, постановка, організація і так далі. Тому приготуйтеся до труднощів і, якщо це ваш перший досвід, що не посилюйте ці труднощі взятим на себе непомірним об'ємом або сюжетної складністю. Вам не зняти вестерна з кіньми, поїздами і салунами. Поки ви тільки вступили на тернисту стежку. Але пам'ятайте: через терни до зірок. Хто знає, може бути, ваше ім'я скоро буде значитися серед учасників кінофестивалю? ..