Як зареєструвати винахід.

Згідно з російським законодавством, можливе отримання патенту (державна реєстрація) на винахід або корисну модель. Обидва варіанти мають свої переваги і недоліки. Реєстрація корисної моделі займає близько шести місяців, але застосовна тільки для нових технічних рішень в області пристроїв і механізмів. Крім того, заявка на корисну модель не проходить держекспертизу на новизну, тому може бути легко опротестована іншими зацікавленими особами. Реєстрація винаходу може застосовуватися щодо пристроїв і способів, триває близько півтора року, так як проходить складну перевірку. Патент на винахід є більш захищеним документом. На стадії розгляду можливе перетворення заявки на корисну модель в заявку на винахід і навпаки.
Вам знадобиться
  • документи, що описують суть винаходу
Інструкція
1
Спочатку необхідно перевірити винахід на винахідницький рівень, новизну і промислову застосовність. Це робиться шляхом пошуку серед вже зареєстрованих винаходів, виявляються можливі аналоги. Офіційну базу даних ви знайдете тут: http://www1.fips.ru/wps/wcm/connect/content_ru/ru/inventions_utility_mod .... Якщо в ході перевірки з'ясується, що винахід не відповідає необхідним критеріям, то немає сенсу оплачувати держмито і подавати заявку, оскільки в реєстрації буде відмовлено.
2
Підготуйте короткий опис винаходу, його формулу, креслення (якщо вони потрібні) і реферат з повним описом. Все вищеперелічене є необхідним додатком до заяви на видачу патенту. Документи повинні бути виконані відповідно до Правил складання, подання та розгляду заявки на видачу патенту на винахід .
3
Сплатіть держмито за подачу заявки. Її розмір, а також розмір та призначення інших необхідних мит (див. Подальші пункти) можна знайти тут: http://www.rupto.ru/norm_doc/sod/post_prav/pril_pol_poshl_941.html
4
Після оплати мит можна подавати заявку в Федеральний інститут промислової власності (ФИПС). Протягом двох місяців з дня надходження заявки проводиться формальна експертиза на відповідність заявки правилам. Якщо виявлені невідповідності, то заявника попросять усунути їх. Після проходження формальної експертизи вам необхідно подати клопотання про проведення експертизи по суті і сплатити відповідну держмито.
5
Протягом 12 місяців з дня повідомлення про задоволення клопотання про експертизу по суті, вам буде надіслано рішення, повідомлення або додатковий запит для уточнення деталей та документації винаходи. На запит ви повинні відповісти не пізніше, ніж через 2 місяці після його надходження. Після з'ясування всіх деталей в двомісячний термін приймається рішення про реєстрацію винаходи і видачу патенту або мотивовану відмову. У разі позитивного рішення, ви оплачуєте держмито за реєстрацію та видачу патенту.
Корисна порада
В Росії та в міжнародній практиці існує інститут патентних повірених. Це юристи, які спеціалізуються на патентному праві. Якщо ви не дока в патентному законодавстві, то рекомендується звернутися в патентне бюро, яке допоможе правильно скласти документацію і вирішити поточні питання.