Як зменшити вологість у квартирі.

При утепленні квартири ми економимо значну частину тепла і свої гроші. Але разом з тим з'являється і неприємна сторона утеплення приміщень - вони позбавляються припливу свіжого повітря, а це веде утворенню зайвої вологи (конденсату). Вологі стіни і вікна сприяють утворенню плісняви, що, в свою чергу, може привести до розвитку захворювань дихальних шляхів. Словом, з підвищеною вологістю в квартирі слід боротися.
Вам знадобиться
  • Натуральні оздоблювальні матеріали, поглиначі вологи
Інструкція
1
Один зі способів зниження вологості в приміщеннях - використання опалювальних приладів та спеціальних поглиначів вологи. Однак це може мати і негативні наслідки. Перш за все, використання опалювальних приладів веде до додаткової витрати електроенергії. По-друге, слід уникати зайвого висушування повітря, оскільки комфортна для людини вологість становить близько 50%, а більш низький вміст вологи може негативно позначитися на стані серцево-судинної системи.
2
Встановіть в приміщенні якісні вікна. Бажано, щоб це були дво- або трикамерні склопакети. Таке скло добре зберігає тепло і одночасно перешкоджає утворенню конденсату на вікнах. Зверніть увагу, що якісним повинен бути не тільки сам склопакет, але і віконна рама.
3
Частіше провітрюйте приміщення. Чим герметичнее вікна, тим менше в ній свіжого повітря. Найкраще провітрювати квартиру тричі на день по 15-30 хвилин. На ніч бажано залишати відкритою кватирку, наприклад, на кухні. Це зменшить ймовірність утворення конденсату і знизить вологість. Встановіть на вікна спеціальні вентиляційні клапани.
4
Надайте теплу вільний доступ до вікон. Намагайтеся не завішувати вікна щільними шторами і не ставити на підвіконня багато квітів. Ніщо не повинно заважати вільній циркуляції повітря в приміщенні.
5
Придбайте спеціальні поглиначі вологи і встановіть їх в місцях, що піддаються впливу вогкості.
6
При виробництві в квартирі ремонту використовуйте натуральні оздоблювальні матеріали, наприклад, гіпсокартон або деревину. Вони самі по собі є хорошими регуляторами вологості. Гіпсокартон поглинає зайву вологу з повітря, а при нестачі вологи знову її виділяє, регулюючи мікроклімат в приміщенні.
Кожен день в прогнозах погоди симпатичні телеведучі нам повідомляють про вологість повітря. І лише небагато з нас звертають на неї увагу - найчастіше це ті, чия професійна діяльність безпосередньо пов'язана з вмістом в повітрі вологи. Крім того, цей параметр зазвичай важливий для тих, чий стан здоров'я може залежати від вологості повітря.
Інструкція
1
Насамперед зрозумійте, чи справді варто знижувати вологість повітря у вашій квартирі. Підвищена вологість може дуже негативно впливати на стан здоров'я. Адже волога, як відомо, впливає на щільність кисню в приміщенні, крім того, вона може змінювати теплообмін і діяти на потовиділення. Якщо у вашій квартирі проживають люди з захворюваннями серцево-судинної системи, особливо гіпертоніки, в цьому випадку підвищена вологість вам ні до чого. Те ж відноситься і до приміщень, де проживають діти. Крім того, конденсат, що осідає через підвищеної вологості, може завдати серйозної шкоди вашій техніці.
2
Щоб виміряти вологість в приміщенні, скористайтеся спеціальним приладом, який називається гідрометр. Нормальні показники вологості в приміщенні влітку - 60-75%, взимку - 55-70%. Якщо ж у вас немає гідрометрії, ви можете скористатися народним засобом: візьміть невелику скляну посуд (наприклад, стопку), налийте в неї води і поставте в холодильник на кілька годин. Потім дістаньте і поставте в кімнаті. Якщо поверхня скла спочатку запотіла, а через п'ять хвилин вже стала сухою, значить, в квартирі знижена вологість . Якщо поверхня так і залишилася запітнілої, то вологість середня, а якщо по склу побігли струмочки води, то вологість підвищена.
3
Необхідно зрозуміти причину підвищеної вологості. Можливо, вона пов'язана з погодою в вашому регіоні - якщо зараз літо і на вулиці постійно йдуть дощі, то все зрозуміло - це тимчасове явище, і з відходом вологої погоди відновиться і нормальна вологість . Але якщо ви живете в болотистій місцевості або ж там, де дощі йдуть постійно, то вам допоможе тільки переїзд. Якщо підвищена вологість викликана комунальними умовами (протікають труби, наприклад), то тут вам може допомогти лише ремонт комунікацій.
4
При підвищеній вологості можуть допомогти спеціальні витяжки або встановлення кондиціонера. Але пам'ятайте, що кондиціонер знизить вологість в повітрі, але не врятує від осідаючого конденсату. А значить, вашим шпалерам, відстаючим від стін, він не допоможе.
5
Придбайте осушувач повітря. Перед придбанням уважно ознайомтеся з його характеристиками, почитайте спеціальні ресурси, щоб не купити того, що вам не потрібно. Адже ціни на осушувачі досить високі.