Як робити вагонку. Як зробити своїми руками верстат для вагонки.

Вагонка є ідеальним і поширеним матеріалом, який широко використовується для обшивки внутрішніх стін будь-яких приміщень, кімнат, веранд або балконів. При обробці лазні або сауни доцільне використання вагонки, зробленої з листяних порід дерев - дуба, липи, вільхи, - вони не змінюються і служать досить тривалий час в умовах підвищеної вологості. Дерев'яна вагонка прекрасно виглядає і зовні будівлі.
Інструкція
1
Для початку потрібно визначитися яким верстатом скористатися. Фрезерний або фугувальний верстат повинен бути великий і могутній. Верстати потужністю менше одного кіловата не підійдуть.
2
Візьміть обрізну дошку суху, якщо немає сухий, візьміть сиру, але тоді вона повинна бути дуже чиста, без синяви і висушіть її самостійно.
3
Підберіть середньої довжини шматок обрізної дошки (20 мм х 100 мм). Далі потрібно визначити ширину вагонки. Якщо необхідна широка вагонка, то з однієї дошки вийде одна вагонка. Якщо ж потрібна вузька вагонка, то з однієї дошки робіть дві вагонки. Найзручніше використовувати для вагонки вузькі дошки, шириною 7-10 см.
4
На обраної дошці отчеркніте пряму лінію, по якій доведеться обрізати її бічну сторону. Потім відпиляти по проведеній лінії відзначену сторону. Для цього, упріться тулубом в кінець дошки на рівні пояса і обережно підштовхуйте вперед дошку, прямо на пилку тулубом, а не руками. Щоб легше можна було відпиляти дошку, потрібен пильний коло до верстата діаметром побільше. Слідкуйте за тим, щоб дошка колах не затискала.
5
Тепер необхідно переналаштувати верстат. Встановіть лінійку на необхідну ширину і відпиляйте другу боковину обрізної дошки.
6
Знову перенастройте верстат, тепер вже для фугування (стругання). Простругані потрібно тільки одну сторону.
7
Після цього, залишається зробити в дошці пази (поглиблення збоку в вагонке). Для цього знадобиться фреза або маленький пильний коло. Встановіть лінійку, щоб визначити необхідну глибину паза. Пази зробити потрібно з двох сторін дошки. Слідкуйте за тим, щоб строганная сторона дошка стосувалася лінійки - так пази вийдуть рівніше і будуть однаковими з двох сторін. При цьому, зовсім необов'язково, щоб пази розташовувалися строго посередині. Можна зробити їх трохи вище до поверхні вагонки.