Як вибрати оливки.

Оливки давно перестали бути для нас дивиною. Представлені на магазинних полицях баночки вражають різноманітністю. І зрозуміло, що заплутатися в такому достатку дуже легко. Спробуємо розібратися, які оливки варто купувати, а які - ні.
Інструкція
1
Так як свіжі оливки неїстівні через гіркоти, то в наші магазини вони надходять в консервованому вигляді. У процесі обробки оливки маринують, солять, заправляють різними начинками - перцем, лимонами, анчоусами.
2
Звичайно ж, головною ознакою незаперечної якості оливок є однаковий розмір і гладка поверхня плодів. Уважно подивіться, щоб в баночці не було рваних плодів. Тому купуйте оливи тільки в скляних банках, де можна розглянути кожен плід.
3
Якщо ви купуєте оливки з кісточками, зверніть увагу на те, що м'якоть плоду повинна бути значно більше кісточки. Саме такі оливи вважаються найсмачнішими.
4
На упаковці має бути вказаний калібр плодів. Це - показник розміру оливок. Калібр складається з двох тризначних чисел, які зазначені на упаковці через косу риску. Вони означають мінімальну та максимальну кількість плодів на кілограм сухої ваги. Пам'ятайте, що чим менше ці числа, тим крупніше оливки. Так, оливи середнього розміру повинні мати маркування 180/220. У випадку, якщо розрив між цими цифрами великий, то це може означати, що всередині плоди різних розмірів. Тим, хто стежить за фігурою, необхідно знати, що великі оливки дуже калорійні.
5
Обов'язково зверніть увагу на термін придатності продукту. Оливки натуральної консервації можуть зберігатися не довше шести місяців.
6
Ознайомтеся зі складом продукту, який повинен бути вказаний на упаковці. Якщо в складі присутні показники з буквою Е, то це говорить про присутність в продукті консервантів, які шкідливі для здоров'я.
7
Як і будь-які делікатеси, традиційно приготовані оливки не можуть коштувати дешево. Адже оливки збирають вручну і дуже довго готують.
Корисна порада
В оливках містяться близько ста активних речовин (серед них переважають вітаміни Е, А і С) .Вещества, що містяться в оливках, роблять благотворний вплив на роботу шлунку і підшлункової залози. Також вони допомагають роботі печінки і серцево-судинної системи. Крім того, вони очищають організм від шлаків і токсінов.Самимі кращими вважаються оливки, приготовані за особливим рецептом. Після збору стиглі плоди піддаються в'яленню на сонці в морській солі, потім їх закочують в банки і заливають оливковою олією. Подають ці оливи з сиром і вином.