Як лікувати виразки в роті.

Запалена слизова оболонка рота, що призводить до утворення виразок, називається стоматитом. Стоматит буває: гострий афтозний, хронічний рецидивний, грибковий. Гострий стоматит характеризується появою хворобливих запальних елементів округлої форми, які покриті білястим нальотом і обідком яскраво-червоного кольору навколо них - це афти. Захворювання протікає при високій температурі, слинотеча, загальному нездужанні. Триває до двох тижнів. Для хронічного стоматиту характерно періодичне поява на слизових оболонках ротової порожнини одиночних або множинних афт.
Вам знадобиться
  • - аїр звичайний;
  • - квітки календули;
  • - верба біла;
  • - квітки липи;
  • - квітки ромашки аптечної;
  • - алтей лікарський;
  • - листя берези;
  • - трава нетреби;
  • - кора дуба;
  • - материнка звичайна.
Інструкція
1
При виразках у роті рекомендуються полоскання відваром квіток календули, розчином солі, перекисом водню, морквяним соком, відваром кореня щавлю кінського і соком хрону звичайного, розведеного навпіл з водою. З перших днів хвороби рекомендується приймати полівітамінні чаї.
2
При гострому афтозний стоматит приготуйте наступний збір. Візьміть по дві частини кореневища лепехи і квіток календули, по одній частині кори верби, квіток липи і ромашки. Всі компоненти подрібніть в порошок і перемішайте. Столову ложку суміші заваріть склянкою окропу в термосі і настоюйте 2 години, потім відфільтруйте і полощіть цим настоєм ротову порожнину 6-8 разів на день після їди. Також приймайте цей настій усередину по третині склянки тричі на день до їди.
3
При болях у ротовій порожнині приготуйте для її полоскання наступний збір. Візьміть дві частини кореня алтея і по одній частині листя берези і трави нетреби. Всі компоненти подрібніть в порошок і змішайте. Столову ложку суміші заваріть в термосі склянкою окропу і настоюйте 2-3 години. Потім відфільтруйте і полощіть ротову порожнину 6-8 разів на день після їди.
4
При пухкості слизової рота приготуйте наступний склад від виразок. Візьміть дві частини подрібненої кори дуба, яку необхідно залити окропом і варити на повільному вогні 15-20 хвилин. Потім з'єднайте відвар кори з настоєм квіток липи, які слід залити окропом і витримати 30 хвилин в теплому місці (столову ложку квіток на склянку окропу). Полощіть цим складом ротову порожнину, затримуючи якомога довше під роті .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0fsHlz2Sao8
Зверніть увагу
Основним профілактичним заходом появи виразок ротової порожнини вважаються гігієнічні заходи: ретельна обробка свіжих овочів і фруктів, які вживаються в сирому вигляді, гігієна рук.