Як зайнятися медитацією.

Медитація - це давня практика зміни свідомості, що прийшла до нас з йоги і буддизму. Медитація робить благотворний вплив на організм людини: позбавляє від страхів, агресії, депресії, покращує емоційний стан, відкриває творчі здібності і сприяє розслабленню. Однак зануритися в справжню медитацію не так просто. Запасіться терпінням і наполегливістю, і дуже скоро ви відчуєте чудодійний ефект медитації на особистому досвіді.
Вам знадобиться
  • - легка і зручний одяг;
  • - ковдру або шаль для збереження тіла в теплі;
  • - будильник або таймер;
  • - дзвіночок або тінгшас.
Інструкція
1
Для медитації вибирайте тихе затишне місце, де вас ніхто не потривожить. Ідеальний час для медитації - раніше ранок, коли свідомість ще не завантажено повсякденними турботами. Також займатися цією духовною практикою краще натщесерце. Для досягнення душевної рівноваги досить медитувати всього один раз в день, в один і той же час.
2
Прийміть зручну позу, щоб голова, шия і тулуб знаходилися на прямій лінії. Положення тіла підбирається індивідуально, так як будь-який дискомфорт може перешкодити зануренню в медитативний стан. Найпопулярніший варіант - поза лотоса або напівлотоса. Для новачків рекомендуються більш прості пози: сидячи в кріслі з прямою спинкою, лежачи на килимку, сидячи на п'ятах зі зведеними колінами, сидячи на підлозі зі схрещеними ногами.
3
Заведіть будильник або таймер на час закінчення медитації. Для створення правильного настрою і легкого виходу з медитації використовуйте дзвіночок або тонкі цимбали (тінгшас). Починайте і закінчуйте кожне заняття медитацією дзвоном дзвіночка або ударом в цимбали.
4
Закрийте очі і постарайтеся максимально розслабитися. Найпростіший спосіб занурення в медитацію - концентрація на диханні. Дихайте природно, подумки вимовляючи слово «раз» з кожним вдихом і слово «два» з кожним видихом. Не намагайтеся контролювати ритм свого дихання.
5
Широке поширення отримала медитація на різні теми - любов, багатство, здоров'я. Отже, уявіть, що ви перебуваєте в якомусь мальовничому місці: на квітковій галявині, на березі моря. Вдихніть аромати квітів, відчуйте легкий вітерець на вашій шкірі. І в той момент, коли ви відчуєте щастя і безтурботність, залучіть в свою свідомість такі бажані образи. Це може бути чоловік вашої мрії, гарний будинок, розкіш і багатство, ідеальна фігура, до якої ви так прагнете. Насолодитеся своїм придуманим світом і його благами. І в роботі над досягненням заповітної мети частіше згадуйте ті приголомшливі відчуття, вони додадуть вам сил.
6
Коли продзвенить будильник, повільно відкрийте очі. Зробіть кілька глибоких вдихів. Встаньте і гарненько потягніться. Тільки не вставайте занадто різко, інакше у вас закрутиться голова. Адже в процесі медитації сповільнюється серцебиття і знижується артеріальний тиск. Не забудьте подзвонити у дзвіночок. Якщо вам вдалося осягнути мистецтво медитації, то нагородою вам буде душевна гармонія і заряд бадьорості на цілий день.
Корисна порада
Для досягнення оптимального ефекту від медитації необхідна щоденна практіка.На початковому етапі для медитації вистачить і 15 хвилин, у міру накопичення досвіду тривалість занять можна збільшити до 1 години. На певному етапі ви самі зрозумієте, скільки часу вам потрібно для повноцінної медитації.