Як зробити старовинну папір. Як зробити старовинне лист.

Задумали романтичний фотоальбом в стилі «вінтаж» або хочете зробити молодшому братикові і його друзям незабутній сюрприз у вигляді захоплюючого квесту зі старовинними картами, піратами і скринями, повними скарбів? Тоді вам не обійтися без аркуша состаренной паперу. Старовинні папери - безцінні артефакти минулого, загадкові і викликають бажання прочинити збережені ними вікові таємниці. Записки, замальовки, листи, фотографії та карти - лише пройшовши випробування часом, вони набувають високий статус раритету, перетворюються в штучні і дорогі речі. Але все ж можна обдурити час і «зістарити» папір в лічені години.
Вам знадобиться
  • - папір різних сортів;
  • - чай /кава/какао/молоко/відвар цибулиння;
  • - кисть, ватяний тампон, зубна щітка;
  • - праска;
  • - свічка або запальничка;
  • - твердий ластик, тонка наждачний папір.
Інструкція
1
Є кілька способів надати папері старовинний вигляд. Наприклад, за допомогою міцного чаю або настою інших трав і рослин. Заваріть міцний чай і налийте його в ємність типу підноса або ванночки. Аркуш паперу опустіть в чай (можна з чаїнками) і трохи потримайте там, щоб волокна паперу просочилися барвним розчином. Потім вийміть лист і висушіть його. Для прискорення процесу сушіння можна використовувати праску, батарею опалення або фен.
2
Якщо вам потрібна нерівно профарбована, як би місцями потемніла папір, то за допомогою кисті можна повторно нанести чайний настій на її поверхню, покриваючи довільними плямами. Рвані краї можна отримати, розриваючи папір прямо в ємності з чаєм.
3
Другий спосіб - фарбування розчинною кавою. Під місткою посуді залийте кілька чайних ложок кави окропом. Папір помістіть в каву і потримайте 10-15 хвилин. Потім вийміть папір і просушіть природним способом або праскою. Оцініть результат, і якщо він вас не задовольняє, повторіть фарбування знову, додавши ще кави в барвний розчин. Ви можете занурювати в каві зім'ятий папір - все залежить від того, якого ефекту ви хочете досягти. Таким же чином тонується папір в звареному какао. Тільки відтінок виходить трохи інший.
4
Тонування відваром цибулиння. Для цього замочіть лушпиння цибулі в воді кімнатної температури на три години. Лушпиння повинна заповнювати ємність на? обсягу. Потім доведіть воду з лушпинням до кипіння. Зменшіть вогонь і варіть ще близько години. У приготовлений остуджений відвар покладіть папір і почекайте, поки вона просочиться рідиною. Якщо вам потрібен рівний тон, то розміщуйте папір в проціджений відвар. Після фарбування висушіть зістарений лист. Експериментуйте, бо результат неможливо точно передбачити. Добийтеся потрібного ефекту дослідним шляхом.
5
Хороший результат дає змочування поверхні паперу молоком. Ватним тампоном нанесіть молоко на лист. Трохи підсушіть, а потім потримайте папір над гарячої конфоркою, поки вона не почне темніти. Так можна отримати «старовинну» нерівномірно потемнілу папір.
6
Додаткові ефекти старовини і «поврежденности» часом і обставинами досягаються з використанням вогню свічки або запальнички. Акуратно обпалити краю «раритету» вогнем або потримайте весь лист над полум'ям, щоб закоптити його в деяких місцях. При цьому не забувайте про заходи обережності.
7
Інтригуюче виглядатимуть на состаренной папері сліди від чашки з чаєм, кавою або від келиха вина. Поставте на лист чашку з мокрим від чаю або кави денцем, щоб відбився слід. Можна зімітувати випадково пролиті краплі або «калюжки» від напоїв.
8
Додатковий ефект може додати розбризкування по паперу за допомогою зубної щітки всіх використаних при тонуванні фарбувальних розчинів або фарби підходящого відтінку.
9
Імітувати можна також і потертості, заломи та інші дефекти антикварних паперів. Тріть поверхню ластиком або тонкої наждачним папером, перегибайте навпіл і робіть загнуті куточки. Поміщайте під тиск на деякий час. Загалом, імітуйте все те, що могла пережити папір, книга, лист, фотографія за свої довгі роки існування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wDI0Qaq8pMg
Зверніть увагу
При обвуглюванні країв паперу і роботі з праскою дотримуйтесь заходів безпеки.
Корисна порада
Особливо ефектно виглядатиме состаренная папір пухких сортів, тому що в старовину вироблялася саме такий папір. Вишуканою фактурою володіє і состаренная калька.Для отримання листа состаренной папери з рівною поверхнею (для малювання, наприклад) натягніть білий аркуш паперу на планшет, а потім тонуйте. Залиште на планшеті для просушки, а потім зніміть з планшета і обріжте загнуті краї аркуша (або обпечуся, відірвіть і т.п.).