Як почистити оперативку.

У будь-якому комп'ютері є жорсткий диск, на який користувач записує потрібну йому інформацію і може відкрити її в будь-який момент, і оперативна пам'ять. Якщо жорсткий диск можна почистити, просто видаливши з нього непотрібні файли, то з оперативною пам'яттю справи йдуть інакше. Оптимізація оперативної пам'яті має свої нюанси. Щоб звільнити оперативну пам'ять, потрібно вивантажити з оперативки непотрібні процеси.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, оперативна пам'ять, утиліта TuneUp Utilities, доступ в інтернет
Інструкція
1
В оперативній пам'яті зберігаються процеси, робота яких відбувається якраз в даний момент. Після запуску певної програми вона з жорсткого диска завантажується в оперативну пам'ять. Після закриття цієї програми місце в оперативній пам'яті звільняється. Дуже багато програм в оперативну пам'ять може завантажуватися разом з включенням комп'ютера і завантаженням операційної системи. Користувач може навіть не здогадуватися про їх роботу. Відповідно, потрібно видалити непотрібні програми з автозавантаження. Тоді обсяг доступної оперативної пам'яті буде збільшений.
2
Добре почистити оперативну пам'ять допоможе універсальна утиліта діагностики та оптимізації комп'ютера TuneUp Utilities. З інтернету можна завантажити пробну версію програми з обмеженим терміном дії безкоштовно.
3
Коли скачаєте програму, запустіть її і дочекайтеся повного сканування комп'ютера. Після цього буде відкрито основне меню програми. Виберіть пункт «Оптимізація системи», потім перейдіть на пункт «Відключити програми». У вікні буде відображено список програм. Навпаки програм, які відключати не рекомендується, буде написано «Требуется системі». Ці програми не чіпайте.
4
Зверніть увагу на програми, навпроти яких написано «Дозволено». Уважно вивчіть їх. Програми, якими ви не користуєтеся, потрібно відключити. Для цього просто пересуньте повзунок навпроти обраної програми в положення «Вимкнути». Тепер вимкнені програми не будуть завантажуватися автоматично, і оперативна пам'ять буде від них очищена. Вимкнені програми можна буде запустити, пересунувши повзунок в положення «Включено».
5
Також навпроти кожної запущеної програми можна побачити рівень завантаження ПК даними додатком. Чим вищий цей рівень, тим більше оперативної пам'яті займає програма.