Як зробити мелодію.

Існує два основних способи запису мелодії: у вигляді нот і у вигляді звуку. Другий простіше і різноманітніше, тому спробуємо записати мелодію за допомогою музичного інструменту і домашнього комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою програмою звукозапису "Adobe Audition"
  • - електронний музичний інструмент (синтезатор, гітара або інший) з входом "джек"
  • - кабель з виходами "джек" і "миниджек" (якщо перехідники тільки одного типу, то додатково відповідні перехідники)
  • - навушники або колонки
  • - основи музичної теорії та музичний слух
Інструкція
1
Все, що у нас є, включаємо і з'єднуємо: комп'ютер, до нього за допомогою кабелю музичний інструмент і навушники або колонки, аудіоредактор. Інструмент теж включаємо в електромережу.
2
До сих пір мелодія звучала тільки в голові? Тепер підберіть її на інструменті, не використовуючи звукозаписну програму. З першого разу може й не вийти.
3
Увімкніть функцію «метроном», призначте темп (кількість ударів в хвилину). Для орієнтування: 140 - це швидкий темп, 70 - досить повільний. Якщо раніше під такий стукіт не грали, потренируйтесь. З незвички важко, але важливо зберегти єдиний темп під час запису.
4
Підібравши мелодію, натисніть кнопку запису на одному з треків і зіграйте мелодію цілком. Метроном не вимикайте, на записи він не відіб'ється.
5
Помилки при такому способі записи мелодій неминучі, але не фатальні. Все одно дограти мелодію, постарайтеся надалі грати чисто.
6
Знайдіть початок фрагмента, в якому відбулася помилка, і виділіть його курсором. Якщо мелодія коротка (до 30 секунд), можна перенестися в початок. Вимкніть палаючу "R" на першому треку і натисніть на другому.
7
І ось тут Ви зрозумієте, навіщо потрібен метроном. Включаємо запис на другому треку (перевірте, щоб при цьому перший звучав) і грайте з початку обраного фрагмента до його кінця. Повторюємо операцію по кількості помилок.
8
Прослуховув мелодію від початку до кінця.
9
Часто в паузах між фразами бувають шуми. Щоб позбутися від них, змініть свою вид з "multitrack view" (багатодоріжковий) на "edit view" (редагування). Виділіть місце, де повинна бути пауза, натисніть праву кнопку миші.
10
В випливаючим меню знайдіть слово "Silence" (тиша). Клацаємо. Повторюємо в інших проблемних місцях.
11
Прослухайте ще раз, переконайтеся, що не залишилося помарок і зайвих призвуків.
12
Можна зберегти мелодію. меню файл (file) - зберегти як (save as) - вводимо папку призначення, назва мелодії, формат (wave, cda, mp3 і т.д.).
13
Якщо плануєте далі редагувати мелодію, збережіть і сесію перед закриттям (аудіоредактор сам запропонує зберегти). Схема аналогічна: назва, директорія (аудіоредактор задасть формат самостійно).
Зверніть увагу
На низькоякісних (непрофесійних) звукових картах зайві шуми можуть з'явитися не тільки в паузах, але і накладатися на на мелодію. Видалити їх буде проблематично, а іноді неможливо. Не скупіться, купіть нормальну аудіоплати.
Корисна порада
Музичні інструменти і будь-яку аудіотехніку краще включати і вимикати з вимкненим звуком, а налаштовувати гучність після включення.