Як збільшити обьем диска.

Проблема нестачі вільного місця на розділі жорсткого диска відома багатьом користувачам. Особливо актуальна ця тема для людей, які вирішили відмовитися від Windows XP і використовувати ОС Windows Seven.
Вам знадобиться
  • диск Windows 7, Partition Magic.
Інструкція
1
Якщо ви ще не встановили нову операційну систему, найвірніший спосіб збільшити обсяг системного розділу - зробити це в процесі установки Windows Seven. Вставте диск з «сімкою» в ваш DVD-привід. Увімкніть комп'ютер і натисніть Del. Перед вами відкриється меню BIOS.
2
Знайдіть пункт Boot device priority і перейдіть до нього. Маніпулюючи кнопками клавіатури, встановіть ваш привід на першу сходинку. Знайдіть пункт Save & Exit і клацніть по ньому. Після перезавантаження комп'ютера ви побачите повідомлення Press any key to boot from CD. Натисніть будь-яку клавішу для активації завантаження з диска .
3
Запускається програма установки операційної системи Windows 7. Коли перед вами з'явиться вікно вибору розділу для установки ОС, натисніть кнопку «Налаштування диска ». Виберіть розділ, обсяг якого потрібно збільшити, і натисніть кнопку «Видалити». Проробіть таку ж дію ще з одним розділом.
4
Знайдіть пункт «Створити» і клацніть по ньому. Задайте тип файлової системи і розмір майбутнього розділу. Якщо для створення нового розділу ви задіяли весь вільний простір жорсткого диска , то натисніть кнопку «Далі». Якщо вам потрібно додати новий розділ, то повторіть алгоритм, описаний в цьому кроці.
5
Очевидний мінус такого методу в тому, що ви втрачаєте всі дані, що знаходяться на обох розділах. Якщо вам потрібно збільшити обсяг диска без форматування, то скачайте і встановіть програму Partition Magic.
6
Запустіть програму і виберіть пункт «Швидке перерозподіл місця між розділами». Врахуйте, що «відрізати» від розділу можна тільки незайняту область. Виберіть розділ-донор і натисніть кнопку «Далі». Вкажіть розділ, який ви хочете збільшити. Для запуску процесу перерозподілу вільного простору натисніть кнопку «Застосувати». Найімовірніше програма продовжить роботу в режимі MS-DOS після перезавантаження комп'ютера.
Корисна порада
Збережіть важливі файли перед початком роботи з жорстким диском.