Як чистити велюр.

Велюр - це тканина з дуже густим, але в теж час м'яким ворсом. Її використовують для пошиття автомобільних чохлів, а також для оббивки меблів. Міцність і якість цього матеріалу дозволяє шити з нього взуття та одяг. Але, незважаючи на довговічність і якість тканини, вона вимагає ретельного догляду.
Вам знадобиться
  • - ластик;
  • - щітка;
  • - мильна вода;
  • - спирт;
  • - оцет;
  • - марля.
Інструкція
1
Усохлі забруднення на поверхні тканини не рекомендується прибирати самостійно, тобто механічним способом. Також не варто використовувати хімічні засоби для видалення забруднень - хімія може змінити колір вашого виробу. Від свіжих плям можна позбутися за допомогою звичайного ластику або гумової щітки.
2
Плями від жиру можна вивести за допомогою зачерствілого хліба. Вам варто потерти їм місце забруднення. Плями від води, чаю або соку для початку потрібно висушити, а потім ділянку тканини ретельно пропарити над чайником або над киплячою водою в каструлі.
3
Застарілі плями можна вивести за допомогою мильної води. Також для боротьби із забрудненням може допомогти спирт. Нанесіть його на ватний тампон і обробіть пляма. Деякі господині використовують і розчин з оцту і води. Але врахуйте, що він повинен бути слабким, в іншому випадку, ви ризикуєте спалити тканину.
4
Перед пранням вироби з велюру, необхідно уважно ознайомитися з інформацією на етикетці. Якщо її немає, то ви можете випрати річ на делікатному режимі. Після цього обов'язково добре просушіть тканину. Гладити велюр слід обережно, краще через подвійну марлю, використовуючи пар.
5
Пил з вироби легко забирається пилососом або спеціальною щіточкою для одягу злиняти тканину можна відновити спеціальними засобами, спреями для додання яскравості речам. Регулярно застосовуючи такі засоби, ви збережете вироби у відмінному вигляді надовго.
6
У разі забруднення велюрової тканини шерстю тварин вам допоможе ролик з липкою стрічкою. Також можна зібрати шерсть рукою, злегка змоченою у звичайній воді.
Корисна порада
Якщо чистка в домашніх умовах не ефективна, то краще віднести річ в хімчистку. Пам'ятайте, що виробам з велюру необхідно постійну увагу і дбайливе ставлення, тільки тоді вони прослужать вам довго.