Як зробити шліфувальний верстат.

В арсеналі домашніх умільців найчастіше є декілька видів верстатів. При виготовленні саморобних пристроїв і моделей доводиться майструвати всілякі пристосування, що дозволяють доводити виріб до ідеального вигляду. Наприклад, для того щоб зробити мініатюрні вироби з дерева, дуже знадобиться настільний шліфувальний верстат .
Вам знадобиться
  • Дошка, держак від садового інструменту, чотири шарикопідшипника, електродвигун, гумовий пассік, шків, наждачний круг, саморізи, елементи кріплення
Інструкція
1
Для виготовлення мініатюрного шліфувального верстата вам знадобляться: дошка товщиною 20 мм, держак від садового інструменту діаметром 50 мм, чотири шарикопідшипника, електродвигун, гумовий пассік, шків, наждачний круг, саморізи, болти, гайки.
2
Виготовте дві бічні стінки шліфувального верстата. Розміри стінок виберіть, виходячи з параметрів наявних у вас деталей; в першу чергу, це залежить від розмірів електродвигуна і пассіка. Отвори для підшипників також вибираються індивідуально, з урахуванням їх розміру.
3
З стандартної меблевої кутовий стяжки виготовте пристосування для зміни натягу наждачного паперу. Розігніть куточок молотком і пригвинтите болтом з гайкою до напівкруглому основи, виконаному з дошки.
4
За допомогою кільцевої фрези виконайте в бокових стінках верстата отвори під шарикопідшипники. Із зовнішнього боку закрийте місця кріплення підшипників заглушками з фанери, попередньо вирізавши в них отвори для валу.
5
На токарному верстаті виточите вал з держака від садового інструменту. Розміри вала підберіть з урахуванням висоти бічних стінок верстата, а його довжина повинна дорівнювати ширині пристрою. По краях валу закріпіть два шарикопідшипники і шків. При цьому враховуйте, що довжина внутрішньої виточки на валику повинна бути рівна ширині кільця наждачного паперу, використовуваної для шліфування.
6
На протилежному кінці верстата помістіть електромотор. Для забезпечення безпеки в поводженні зі станком рекомендується закрити мотор захисним кожухом, який зручно виготовити з тонкої фанери.
7
Після складання основних деталей шліфувального верстата в єдине ціле встановіть на вали кільце з наждачного паперу. При склеюванні кільця ображати його верхній кінець під гострим кутом (по діагоналі), щоб при шліфовці деталей була виключена можливість зачеплення заготовки за стик.