Як поміняти кодування файлу.

Іноді вихідну кодування файлу потрібно замінити на іншу. Це може знадобитися для перетворення тексту в більш зручний формат. Або просто не влаштовує вихідна кодування, або текст потрібно перекодувати для веб-сайту. Причин може бути безліч. Процедура ця нескладна, але трохи часу буде потрібно витратити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, додаток Microsoft Office
Інструкція
1
Відкрийте програму Microsoft Office. Відкрийте той текстової файл, для якого потрібно поміняти вихідну кодування . В меню програми виберіть рядок Microsoft Office. Зі списку з'явилися варіантів виберіть параметр «Додатково», потім - параметр «Загальні» і знайдіть там рядок «Підтверджувати перетворення формату файлу при відкритті». Навпаки цього рядка встановіть галочку. Закрийте файл, після чого відкрийте його знову.
2
Тепер для відкритого файлу можна поміняти кодування . Буде відкрито вікно «Перетворення файлу», в якому знайдіть рядок «Кодований текст». Тепер знайдіть вкладку «Інша». З'явиться список з різними стандартами кодування. Серед них виберіть потрібну вам кодування файлу.
3
Для перегляду тексту в обраній вами кодуванні в меню додатка Microsoft Office знайдіть рядок «Перегляд» і клікніть по ній мишкою. Тепер ви зможете побачити, як буде відображатися кодуванні. Якщо текст перекодувати файлу відображається у вигляді однакових символів (наприклад, одні точки), значить, відсутнє шрифт, який потрібен для такого формату. В цьому випадку додатково може знадобитися установка потрібних шрифтів. Завантажити їх можна з офіційного сайту компанії Microsoft. Після завершення процесу перекодування файлу збережіть зміни. Це можна зробити або при закритті файлу, або через меню програми.
4
Найпоширеніша кодування для шрифтів - це юнікод. Вона підтримує практично всі алфавіти і безліч мов. Юнікод підтримує не тільки європейські алфавіти, а й алфавітні знаки країн Азії. Саме в кодуванні юникод і рекомендується зберігати текстові файли. Якщо ви вирішили перекодувати файл з іншого кодування, як це було описано вище, зробити це краще за все буде саме в юнікод.