Як виміряти площу кімнати. Як правильно виміряти ванну кімнату.

При виробництві робіт по ремонту житлового приміщення практично завжди вимагається знати площа кожної кімнати. Такі дані необхідні для розрахунку необхідних матеріалів і складання кошторису витрат на ремонт. Зазвичай вимірювання параметрів кімнати не викликає ускладнень і вимагає простих підручних інструментів.
Вам знадобиться
  • Будівельна рулетка, калькулятор, аркуш паперу або блокнот, олівець (ручка)
Інструкція
1
Якщо кімната має правильну прямокутну форму, скористайтеся звичайною рулеткою. Ретельно виміряйте довжину і ширину приміщення, переведіть отримані результати в метри, роблячи відмітку в зошиті або робочому блокноті. Потім за допомогою калькулятора перемножте довжину кімнати на її ширину - так ви отримаєте шукану площа приміщення в метрах.
2
Якщо кімната неправильної форми, має виступи або ніші в стінах, то розбийте простір кімнати на окремі прямокутники. Проведіть вимірювання розмірів отриманих площ, визначивши довжину і ширину прямокутників.
3
Для більшої точності можете нанести план кімнати на аркуш паперу, при цьому зовсім не потрібно ідеально дотримуватися всі пропорції. Нанесіть на ескіз отримані результати обміру. Потім послідовно перемножте довжину і ширину кожного з окремих прямокутників і запишіть їх площа . Заключний етап вимірювань полягає в додаванні площ одержані фігур.
4
Якщо в приміщенні розташовані декоративні елементи, наприклад, колони, то також зробіть їх обмір рулеткою, обчисліть займану ними площа , а потім відніміть із загальної площі кімнати отриманий результат.
5
Площа стін також доводиться вимірювати для розрахунку закуповуваних оздоблювальних матеріалів. При вимірах площі стін використовуйте ті ж принципи, множачи довжину стіни на її висоту. Враховуйте тільки, що з отриманого результату необхідно відняти площа , займану вікнами та дверима.
6
Якщо в ході ремонту ви плануєте обробляти приміщення плитами гіпсокартону, враховуйте при розрахунках, що це дещо зменшить загальну площа приміщення.
7
Отримані результати зручно занести в спеціально складену таблицю, яку слід скласти для кожної кімнати в квартирі. Маючи таку зведену таблицю, ви можете гранично точно розрахувати кількість оздоблювальних матеріалів для стін і підлогового покриття.