Як повернути свої гроші за неякісну взуття.

Неякісна взуття є одним з товарів, на які найчастіше скаржаться покупці. Вдобавок часом буває дуже складно домогтися повернення грошей за неякісну взуття або обміняти, оскільки взуттєвої шлюб найчастіше виявляється в процесі шкарпетки, і продавці часто звинувачують покупців в неправильною експлуатацією взуття. Але добре знаючи свої права, можна домогтися заміни товару або повернення за нього грошей.
Інструкція
1
Бажано зберегти пакувальну коробку і касовий чек з магазину протягом деякого часу після покупки взуття. До речі, відповідно до закону про захист прав споживачів, наявність чека при поверненні товару зовсім не є обов'язковою умовою (досить показань свідків), але все ж краще мати цей документ.
2
Взуття при поверненні повинна бути чистою і мати всі комплектуючі. Термін на повернення грошей за взуття складає 10 днів. Гарантійний термін для взуття (якщо такий не встановлено виробником або продавцем) зазвичай становить 1 місяць. Є також таке поняття як сезонність взуття. Приміром, гарантійний термін на босоніжки, придбані взимку, починає діяти 1 травня.
3
Для деяких деталей, наприклад набоек, не існує гарантійного терміну. Погодні чинники, такі як сніг або дощ, що спричинили псування взуття також звільняють продавця (виробника) від заміни взуття.
4
Виявивши дефект, не затягуючи звертайтеся в магазин. У разі якщо продавець не бажає задовольняти вимоги, слід скласти претензію, в якій повинна бути чітко викладена суть проблеми і вимоги (заміна, повернення грошей, компенсація витрат по ремонту). Претензію необхідно скласти в двох примірниках - одна залишається у продавця, інша з підписом представника магазину повертається вам.
5
Якщо в магазині відмовляються прийняти претензію, то її потрібно відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням.
6
Якщо продавець вважає вашу претензію необґрунтованою, то він має право провести експертизу за свій рахунок. Термін для проведення експертизи повинен складати не більше 20 днів.
7
Якщо вас не влаштовують результати проведеної експертизи, і ви впевнені в своїй правоті, але продавець не бажає визнавати вашу взуття неякісної та повертати гроші за неї, то у вас є можливість вирішити питання в судовому порядку.