Як вивести плями від рослинного масла. Як вивести запах з речей від соняшникової олії.

Плями від рослинного масла - практично один з найнеприємніших варіантів побутового забруднення одягу. Масло не розчиняється водою і володіє в'язкою консистенцією, причому з часом воно ще сильніше загусає, але при цьому здатне просочити тканину повністю. Звичайна прання в цьому випадку не допоможе - все одно на тканині залишиться темне лискуче пляма.
Вам знадобиться
  • Засіб для виведення плями;
  • Ватні тампони або ганчірочки (в деяких випадках);
  • Сіль;
  • Праска і паперові серветки (для останнього пункту) .
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до видалення плями, необхідно видалити масло, не вбереться в тканину. Це можна зробити за допомогою звичайної кухонної солі. Насипте сіль на пляму і через пару хвилин вона вбере стільки масла, скільки можливо, оскільки вона дуже гігроскопічна. Якщо солі немає під рукою, то можна скористатися білим хлібним м'якушем - зліпіть з нього кульку і катайте по плямі.
2
Один з ефективних способів видалення масляних плям - кашка, з господарського мила, скипидару і нашатирного спирту. Для приготування такої суміші натріть господарське мило на тертці, потім розведіть скипидаром до стану рідкої кашки і додайте пару крапель нашатирю. Далі нанесіть отриману суміш на пляму і залиште на 10-15 хвилин. Потім змийте її водою і виперіть річ. Спосіб дуже хороший, але не в кожної сучасної господині є набір таких інгредієнтів.
3
Ще плями від соняшникової масла можна видалити гасом. Для цього намочіть гасом ганчірочку і акуратно стирайте пляма від країв до центру. Єдиний мінус цього способу - сильний неприємний запах гасу. Щоб його позбутися, річ потрібно випрати в теплій воді і тільки потім класти в пральну машинку.
4
Жирні плями легко видалити за допомогою розчинника «Уайт-спірит» або бензину. Технологія така ж, як і при використанні гасу.
5
Можна використовувати для виведення плями засіб для миття посуду, яке розщеплює жир. Нанесіть засіб на пляму і заперіть руками, потім прополощіть водою і відправляйте в прання. Мінус цього способу: він не підходить для ніжних тканин, які не можна піддавати механічним навантаженням (віскоза, шовк, тонкий кашемір), тому що тертя може їх пошкодити.
6
Складніше з виведенням масляних плям з речей, які не можна прати. Звичайно, можна віднести їх в хімчистку, але це недешеве задоволення. Існує спосіб, яким можна вивести рослинне масло з них в домашніх умови. Отже, прикладіть до плями пухку папір з обох сторін. Вам підійдуть серветки або паперові рушники, в крайньому випадку, туалетний папір. Потім акуратно пропрасуйте пляму праскою через папір. Суть цього методу полягає в тому, що папір буде вбирати нагріте масло, витягаючи його з тканини. Якщо забруднення невелике, то може вистачити одного разу. В іншому випадку, міняйте папір на чисту і повторюйте знову до досягнення результату.
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте хімічні засоби - ніколи не застосовуйте їх одночасно. Вони можуть утворити небезпечні сполуки.
Корисна порада
Чим швидше ви займетеся виведенням плями, тим краще буде результат.