Як розводити равликів.

Розведення равликів - це не тільки хобі, але ще й серйозний бізнес. Причому вкладення будуть мінімальні, а дохід може скласти близько мільйона рублів за рік всього лише від 100 особин. Звичайно, перш ніж займатися цим, потрібно дізнатися всі правила розведення молюсків.
Вам знадобиться
  • Равлики, акваріум, земля, стружка, миски, будиночок, шкаралупа кокоса, розпилювач води, продукти, що містять кальцій.
Інструкція
1
Купуйте равликів . Якщо ви плануєте серйозний бізнес, то їх кількість повинна становити близько сотні. Якщо ви хочете займатися розведенням без отримання прибутку (або з мінімальним доходом), то буде достатньо і двох примірників.
2
Придбайте акваріуми або ящики з щільно закривається кришкою. На одну равлика має припадати мінімум 30 квадратних сантиметрів місця. Якщо ви не зможете постійно контролювати равликів , зробіть в стіні або кришці кілька маленьких отворів для припливу повітря. Або щодня відкривайте кришку акваріума на кілька годин. Якщо ви набували дорослих равликів , то їх можна утримувати в одному акваріумі, якщо ж молюски маленькі, то їх краще розселити по різних акваріумам. Равлики можуть об'їдати панцир іншої особини, часто це відбувається поки вони маленькі. Великі ж особини завдають шкоди один одному рідше.
3
Обладнайте акваріуми. У них обов'язково повинна бути земля, її потрібно насипати 2-3 сантиметровим шаром в одному з кутів. Інший простір засипте крупною стружкою. Поставте ємність з водою. Вона повинна бути великою за діаметром і не дуже глибокою. Створіть кілька затишних місць для равликів . Це можуть бути спеціальні будиночки або будь-які підручні засоби, наприклад, шкаралупа великого кокоса. Поставте ємність для їжі. Всі предмети в акваріумі повинні бути без гострих країв.
4
Запустіть равликів в акваріум. Кілька разів на день оббризкуйте весь акваріум водою. Для цього підійдуть звичайні розпилювачі. Два або три рази на тиждень купайте равликів в прохолодній воді, вода може бути навіть проточної.
5
Харчування равликів має здебільшого складатися з фруктів, овочів, трав. Ніколи не давайте равликам сіль або солону їжу, це може вбити їх. В акваріумі обов'язково повинні знаходитися продукти, що містять кальцій. Це може бути крейда, панцирі молюсків (їх можна купити в зоомагазинах) або шкаралупа яєць.
6
Регулярно прибирайте в акваріумі, доливайте воду, оновлюйте землю (обов'язково перевірте, чи немає в ній комах) і стружки.
7
У рік кожна особина равлики може приносити до 90000 яєць. Смертність складе близько 30%. Яйця не вимагають особливого догляду, просто будьте акуратніше при збиранні в акваріумі.
Зверніть увагу
Поки равлик маленька, будьте обережні з її панциром, він ще не зовсім зміцнів.
Корисна порада
Якщо побачите, що панцир однієї з особин пошкоджений, відсадити її на кілька тижнів в окремий акваріум і давайте якомога більше кальцію.