Як визначити глибину води в озері. схема виміру глибини озера.

Визначати глибину води в озері доводиться як при риболовлі, так і при проведенні деяких дослідницьких робіт, зокрема, при плануванні екологічних заходів. Заміри глибини в чому залежать від технічних можливостей і максимальних глибин водойми.
Вам знадобиться
  • Ехолот, мотузка, поплавок, вантаж
Інструкція
1
Один з найточніших способів визначення глибини озера, як і будь-якої водойми - використання ехолота. Правильно налаштований ехолот дає докладну інформацію про структуру дна водойми, перепадах глибин, наявності ям. Інформація автоматично оновлюється в процесі руху судна по поверхні озера в залежності від глибини.
2
Якщо таке технічний пристрій як ехолот вам недоступно, а глибина озера не перевищує декількох десятків метрів, використовуйте для виміру глибини підручні засоби. До вудлищу прив'яжіть шнур, на якому попередньо зробіть позначки у вигляді шматочків мотузки або кольорових клаптиків матерії. Відмітки слід робити через рівні проміжки, наприклад, через кожні півметра або метр. На вільному кінці шнура підвісьте вантаж. Глибина водойми в місці виміру буде дорівнює кількості тих, що пішли під воду помічених відрізків шнура.
3
Ще один спосіб також передбачає використання шнура. На довгому шнурі через рівні проміжки зробіть невеликі петлі, до яких прив'яжіть або підвісьте на гачках спеціальний поплавок, виготовлений з дерев'яного бруска. Розміри бруска мають бути такими, щоб поплавок міг витримати на плаву невеликий вантаж. Водночас вантаж повинен бути досить важким, щоб утримати поплавок при зіткненні вантажу з дном озера.
4
Зміцніть поплавок на певній відстані від вантажу, наприклад, на 3 м. Закиньте поплавок у водойму, тримаючи шнур за кінець. Якщо поплавець буде плисти, то глибина озера в цьому місці більше 3 м. При меншій глибині вантаж опуститься на дно, а поплавок затримається на тому місці, де проводиться вимір. Встановлюючи поплавок на різні петлі, зроблені на шнурі, ви отримаєте уявлення про глибини на даній ділянці водойми.