Як виміряти довжину окружності.

Людський мозок має чудову властивість - він прибирає на свої «задвірки» ту інформацію, яка активно нами не використовується. Тому навіть найпростіші математичні правила і формули, завчені ще в школі, періодично треба освіжати в пам'яті. А якщо їх там ще немає - завантажувати в неї. До числа таких відомостей відноситься і формула знаходження довжини окружності .
Інструкція
1
Довжина окружності - це, по суті, її периметр, тобто сума довжин всіх сторін. Але оскільки поняття «сторона» не стосується до окружності (вона являє собою одну-єдину криву, всі крапки якої однаково віддалені від центра), обчислюється саме довжина всієї фігури.
2
Ця величина позначається буквою, якій названа вся окружність і позначений її центр. Для знаходження її розміру необхідно знати, який у окружності радіус (R) або діаметр (D = 2R). Діаметр окружності , помножений на число «пі», в результаті дає шукану довжину окружності . Такий же результат дає це ж число, помножене на два і на величину радіуса (оскільки радіус в два рази менше діаметра).
3
Число "пі" має величезну кількість цифр в своєму складі. Нам же для обчислень буде потрібно його значення, округлене до сотих частин - 3,14.
4
Результат обчислень записується в сантиметрах або в тих величинах, в яких було дано радіус або діаметр.
5
Якщо вам необхідно знайти довжину не всієї окружності , а лише її частини, то для розрахунків знадобиться, крім радіусу, величина кута, вершина якого знаходиться в центрі окружності , а сторони обмежують вимірювану дугу (цей параметр дається в радіанах). Щоб знайти довжину дуги, помножте це число на радіус.
Корисна порада
Знаючи всі названі виміру, можна обчислити параметри не тільки окружності, а й кола, який вона окреслює. Так, наприклад, якщо помножити «пі» на радіус, зведений в другу ступінь, ми отримаємо площу круга (в квадратних сантиметрах). Крім того, можна знайти площу сектора, тобто тієї частини круга, що обмежена кутом з вершиною в центрі і дугою кола. Для цього одну другу радіусу в квадраті помножте на розмір центрального кута (кута з вершиною в центрі кола). Щоб перевести градуси в радіани, величину кута в градусах помножте на число «пі» і розділіть на 180.