Як зробити урок ефективним.

Справжній педагог ніколи не припиняє навчатися і самовдосконалюватися. З'являються нові способи підвищення ефективності уроків , нові технології навчання. Треба вміти чуйно реагувати на всякі зміни в будь-якій сфері життя, так як учні на все реагують миттєво, від них не можна відставати.
Вам знадобиться
  • Проектор, комп'ютер, навчальні програми, вміння створювати презентації Powerpoint, почуття гумору, оптимізм, готовність навчатися разом з учнями, знання особливостей роботи в інтернеті, творчий підхід до проведення занять.
Інструкція
1
Праця педагога - це творча діяльність. Учитель повинен постійно реагувати на всі зміни "пропонованих обставин", як артист в театрі. Головна задача його - створити умови для ефективного навчання учнів, для якнайповнішого сприйняття ними матеріалу уроку, його привласнення і використання на практиці. Для цього потрібно домогтися зацікавленості учнів, тобто мотивувати їх на навчання. Якими ж прийомами може користуватися педагог?
2
Використовуйте технічні можливості школи та вміння роботи з комп'ютером учнів. Інформаційна епоха показує, що найважливіше для людини вміння - пошук інформації та її привласнення. Для цього учням потрібно вміння користуватися інтернетом. Педагог сьогодні цілком може ставити додому пошук інформації в інтернеті (неодмінно вказуючи сайт, так як діти часто не вміють сортувати інформацію). Це застосовно найчастіше до гуманітарних предметів (література, МХК, мистецтво, історія, суспільствознавство), але окремі теоретичні питання учні можуть пошукати в мережі і для уроків точного циклу.
3
Задавайте альтернативне домашнє завдання. Діти володіють різними задатками і здібностями. Слід пропонувати різні завдання: хтось вирішить написати довгий твір, хтось віддасть перевагу виконувати вправу чітко за алгоритмом. Момент вибору, свободи надихає учнів, дозволяє їм відчути відповідальність за свій вибір.
4
Підходьте до планування і проведення уроків творчо. Не повторювати, навіть якщо ви ведете цей курс вже двадцять років, наука ж не стоїть на мете, в тому числі і педагогічна. Цікавтеся методичними розробками, спілкуйтеся з іншими викладачами в мережі, обмінюйтеся досвідом. Відмовляйтеся від колишніх шаблонів, сміливо починайте все заново, починайте вчитися з дітьми кожного разу. Відкритість педагога до всього нового зацікавлює учнів і підвищує ефективність в рази, вони почувають себе не об'єктами, а суб'єктами навчального процесу, нарівні з викладачем.
Зверніть увагу
Не варто зловживати технічними засобами навчання: це може згубно позначитися на здоров'ї учнів. Намагайтеся розрахувати навантаження так, щоб їх зір і постава не постраждали.
Корисна порада
Враховуйте здібності кожного учня. Не скупіться на похвали, так як впевненість в собі - це запорука позитивної мотивації учня