Як зняти чорне на чорному. Як сфотографувати чорне на чорному.

Важко знайти чорну кішку в темній кімнаті, а вже тим більше її сфотографувати. Приблизно так можна переінакшити розхожий вислів. Дійсно, зйомка чорних предметів на темному або навіть чорному тлі - справа непроста, вимагає певних навичок та вміння.
Інструкція
1
Фотозйомка чорного на чорному в колі професіоналів позначається терміном «Low Key», що в дослівному перекладі означає «Низький ключ». На фотографіях, зроблених в режимі низького ключа, білий колір або відсутня зовсім, або присутній в незначній кількості у вигляді одиночних відблисків. Зробити таку фотографію досить непросто, виробляти це необхідно в мануальному режимі зйомки, використовуючи необхідну поправку експозиції.
2
Проте ж існують кілька правил, дотримуючись яких, ви легко зможете створювати шедеври в низькому ключі. Насамперед визначтеся, що і на якому тлі ви хочете знімати. Пам'ятайте, що фон повинен поглинати світло, не повертаючи ні єдиного паразитуючого відблиску. Ідеально для таких зйомок може підійти полотно оксамиту, чорний матовий ватман або спеціальні фони, придбані в фотомагазині. Постарайтеся зробити так, щоб знімається предмет знаходився якнайдалі від фону, фактура якого на фотографії вам абсолютно не потрібна.
3
Наступним етапом буде виставляння коректного висвітлення. Існує правило, що свідчить, що джерел світла повинно бути стільки, скільки поверхонь має знімається предмет. Абсолютно слідувати йому не обов'язково, але злегка орієнтуватися варто. Оскільки гра кольору в низькому ключі зводиться до мінімуму, особливу увагу доведеться приділити контрасту. Наприклад, при зйомці чорного винограду на темному фоні має сенс змастити окремі ягоди тонким шаром масла. Легкі масляні відблиски додадуть знімку контрастність, ягоди залишаться об'ємними, що не будуть зливатися з фоном.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QF28URGhcKQ