Як зшити ковдру печворк. Як правильно зшити ковдру з овечої вовни.

В моду сьогодні знову увійшов печворк - вироби, виконані з клаптиків тканини. Якщо ви хочете зробити оригінальний подарунок або внести в свій інтер'єр нотку романтики, то зшийте одеяло- печворк . У цій техніці ви можете комбінувати яскраві кольори, поєднувати чорне й біле або зробити гаму відтінків спокійною і світлою. У кожному разі ковдру, виконане своїми руками, стане однією з найулюбленіших речей у будинку.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - викрійки;
  • - картонний або пластиковий шаблон;
  • - ножиці, булавки, кравецькі крейда;
  • - нитки;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Виберіть вподобаний малюнок для клаптикової ковдри. Дуже багато візерунків можна подивитися в спеціальних журналах по клаптиків шиттю. Пам'ятайте, що чим крупніше будуть елементи, тим менше часу буде потрібно на виконання вироби, однак дрібні деталі додадуть речі свій неповторний шарм. Звичайно, в клаптикової техніки важливі не розміри шматочків тканини, а малюнок, одержуваний при їх зшиванні.
2
Підберіть необхідні тканини (кольорові для верхньої частини, утеплювач і однотонну тканину для нижньої частини ковдри). Краса вироби найчастіше залежить від вміло складених колірних відтінків. Тканини для зшивання деталей краще брати однакові по товщині і якості. Так ви будете впевнені в тому, що ковдра не скривиться після прання і усадки.
3
Виріжете з щільного картону або пластику потрібні шаблони. Залежно від малюнка, шаблон може бути один або декілька. Не робіть паперових шаблонів, т.к. вони мнуться, а обводити їх доведеться часто.
4
Викроїте з тканини стільки деталей, скільки буде потрібно для обраного розміру ковдри. Розкладаючи шаблони на тканині, враховуйте напрямку часткової нитки. Ця стрілка повинна бути намальована на самому шаблоні, щоб ви не заплуталися. Обводите шаблони крейдою (милом, спеціальним маркером) і вирізуйте, відступивши від наміченої лінії припуск 0,5-0,7 см. Намагайтеся, щоб лінії були чітко видні, адже по них ви будете зшивати шматочки в узор.
5
Сшейте між собою викроєні шматочки так, щоб вийшов задуманий малюнок. Коли верхня частина ковдри буде готова, отутюжьте її. Припуски разутюжьте врізнобіч, якщо тканини схожі за кольором або заутюжьте в ту сторону, яка темніше.
6
Розкладіть на столі тканину для нижньої сторони ковдри. Прокладіть шар утеплювача (ватин, синтепон). Зверху закрийте утеплювач зібраної клаптикової частиною ковдри. За допомогою шпильок закріпіть всі три частини. Щоб утеплювач не збивався, настьогайте його по намічених лініях. Найзручніше це робити по швах малюнка.
7
По краю ковдри навертає тасьму і пристрочите її, щоб закрити сипящіеся краю ковдри. Замість тасьми можна використовувати кант з однотонної тканини.
Зверніть увагу
Для спрощення складання деталей можна використовувати спеціальний матеріал з наміченим малюнком - квадратами або трикутниками.
Корисна порада
Якщо це ваша перша робота в клаптикової техніки, не варто вибирати складні візерунки по колу або шаблони з округленими краями.