Як зупинити кровотечу при пораненні в вену.

Темно-червона кров, рясно випливає з глибокої рани, вказує на пошкодження вени. Важливо вміти надати першу допомогу потерпілому, інакше велика крововтрата може коштувати йому життя.
Інструкція
1
Покладіть спливаючого кров'ю людини на рівну поверхню. Якщо кровоточить кінцівку, її необхідно підняти так, щоб вона розташовувалася вище рівня серця. Інтенсивність кровотечі зменшиться, так як тиск крові в ушкодженому посудині буде знижене.
2
Приготуйте перев'язувальні матеріали для накладення пов'язки. Краще якщо це будуть стерильні вата, марля і бинт, але якщо немає можливості дістати їх, можна скористатися чистим носовою хусткою. Важливо, щоб давить була накладена якнайшвидше, тому що при великій крововтраті від венозного кровотечі потерпілий може втратити свідомість, а в особливо важких випадках навіть померти. Крім цього, можна заробити повітряну емболію, якщо в серці потрапить бульбашка повітря, що проник через пошкоджену судину. А цей стан також смертельно небезпечно.
3
Забинтуйте кровоточить місце якомога тугіше. Це допоможе звузити просвіт пошкодженої вени, внаслідок чого кровотеча має припинитися. Якщо через пов'язку продовжує сочитися кров, значить бинт зафіксований недостатньо туго. Можна прикласти до рани додатковий шар марлі і перебинтувати її з великим зусиллям.
4
Якщо потерпілий отримав поранення в вену на відкритій місцевості, де немає можливості дістати перев'язувальні матеріали, затисніть місце пошкодження пальцями. Хоч це і тимчасова міра, але вона дозволить протриматися потерпілому доти, поки йому не буде надана повноцінна медична допомога. Якщо пошкоджена вена на шиї, то накладення тугий пов'язки неможливо зі зрозумілих причин, тому зупинити кровотеча можна буде лише цим способом.
5
Негайно викличте швидку медичну допомогу. Хворий, у якого пошкоджена вена, потребує подальшого спостереженні. Обробка рани силами фахівців допоможе запобігти її інфікування та інші ускладнення.
Травматична кровотеча настає внаслідок пошкодження судин, капілярів або артерій і є одним з ознак рани. Розріз, удар або укол порушують стінки судин, в результаті цього з них починає витікати кров. Сильне кровотеча може привести до втрати свідомості і навіть смерті. Тому ви повинні знати, як правильно зупинити кров, щоб допомогти пораненому до приїзду лікарів.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - бинт;
  • - вата;
  • - джгут.
Інструкція
1
Капиллярное кровотеча виникає лише при поверхневих ранах, кров виділяється з рани краплями. Так як крововтрати при такому пораненні незначні, кров легко зупинити за допомогою накладання чистої марлевої пов'язки, попередньо обробленої перекисом водню. Зверху марлі покладіть шар вати і перев'яжіть бинтом. Якщо під рукою немає бинта і марлі, перев'яжіть кровоточить місце чистим носовою хусткою. Не використовуйте ворсистий матеріал, так як це загрожує зараженням рани (з тієї ж причини не накладайте вату на відкрите ушкодження).
2
При більш глибоких ранах (колотих і різаних) виникає венозний кровотеча , при цьому ви можете спостерігати рясне витікання темно-червоної крові. Небезпечний момент при такому пораненні - можливе всмоктування повітря в судини. Якщо повітря сягне серця, може настати смерть. Зупиніть кровотеча з вени тугою пов'язкою. Вона діє як гнітючий фактор, який притискає пошкоджені стінки судин, і кровотеча припиняється. Якщо у вас не виявилося під рукою аптечки і гнітючої пов'язки, а кровотеча з рани дуже сильне, притисніть місце виділення крові пальцями. При перебігу крові з вени верхньої кінцівки - досить часом просто підняти руку вгору.
3
Найнебезпечніше з усіх видів кровотеч - артеріальний, воно виникає при глибоких колотих і рубаних ранах. Артеріальна кров має яскраво-червоний колір і б'є струменем під великим тиском, в результаті чого може відбутися повне знекровлення потерпілого. Зупиніть приплив крові до пораненого місця шляхом пережатия артерії пальцем трохи вище місця пошкодження. Але дана міра є тимчасовою. Затискайте артерію доти, поки не підготуєте і не накладіть пов'язку, що давить. У деяких випадках доводиться накладати джгут.
4
Якщо під рукою не виявилося джгута, можете використовувати косинку, краватка, носовичок або підтяжки. Накладіть імпровізований джгут одразу ж після отримання травми трохи вище кровотечі. Місце накладення джгута покрийте шаром марлі, щоб не допустити пошкодження нервів або шкіри. Правильно зав'язаний джгут повністю припинить приплив крові в пошкоджену кінцівку, однак, не залишайте його довше, ніж на дві години, оскільки може відбутися відмирання кінцівки.
5
При кровотечі з найголовнішою людською артерії - сонної - негайно здавите рану пальцями або навіть кулаком. Потім набийте рану великою кількістю стерильної марлі. Даний спосіб зупинки крові називається тампонуванням. Після перев'язки кровоточивих місць дочекайтеся приїзду швидкої допомоги або доставте потерпілого до медичного закладу.