Як зміцнити пальці рук.

Багато людей займаються гімнастикою і фізкультурою, зміцнюючи м'язи тіла, але далеко не всі згадують про те, що тренувати треба не тільки руки і ноги, а й пальці рук, від яких багато в чому залежить ваша спритність і сила. Кисті рук нерідко втомлюються після тривалого напруження - наприклад, якщо ви носили тяжкості або занадто довго писали вручну. Вам допоможе гімнастика, що зміцнює пальці рук.
Інструкція
1
Ввітріть в долоні і пальці рук зволожуючий крем, масажуючи пальці, а потім стисніть пальці одній руки в кулак. Долаючи опір пальців, вигніть їх іншою рукою назовні, а потім кілька разів стисніть і розтисніть пальці, розтягуючи їх. Повторіть те ж саме з іншою рукою не менше 5 разів. Потім окремо струсіть кожен палець і розслабте кисть, обертаючи їй за годинниковою і проти годинникової стрілки.
2
Позбутися втоми рук допоможе вправа, в якому ви схрещуєте пальці рук, направляючи пальці вгору, а зап'ястя вниз. Вигніть пальці вниз, піднімаючи зап'ястя. По черзі раздвигайте пальці рук попарно, а потім різко стисніть їх в кулак і розслабте руку. Кожним пальцем по черзі натискайте на подушечку великого пальця, а потім покрутіть зап'ястями, поставивши лікті на стіл і опустивши долоні вниз.
3
Якщо після сидячої роботи у вас болять не тільки руки , але і плечі, відкиньтеся на спинку крісла або дивана, з'єднайте лопатки і відкиньте назад голову. Підніміть плечі, втягуючи голову вниз, а потім випрямити спину. Поверніть голову вліво, потім вправо, і змахніть руками в різні боки, щоб зняти напругу.
4
Також зняти втому допомагає проста гімнастика - притисніть пальці до долоні, а потім випрямити їх і розставте в сторони. Потім з'єднайте пальці разом і притисніть до долоні великий палець, після чого відставте його якомога далі і знову сумістите з вказівним пальцем. Порухайте кінчиком великого пальця по долоні, торкніться мізинця і поверніть палець на місце.
5
Вигніть зап'ясті і випрямити його, а потім пригніть долоню до передпліччя і поверніть її на вихідну позицію. Пригніть до передпліччя саме зап'ясті, щоб зняти з нього напругу. Зберегти силу і гнучкість рук вам допоможе гумовий мячик - щільно стискайте його кінчиками великого і вказівного пальця, а потім змініть руку. Стискайте м'ячик з різною силою.
6
Також розвинути гнучкість і спритність пальців допомагає робота руками - шиття, вишивка, гра на фортепіано та інших музичних інструментах. Якщо ви часто працюєте за комп'ютером і підлягає друкуєте на клавіатурі, регулярно робіть розслаблюючу гімнастику, щоб дати пальцях відпочити, а також перекочуйте між пальцями скляні кульки або кульки для пінг-понгу.
Сильні міцні пальці повинні мати не тільки спортсмени, а й звичайні люди, оскільки в разі виникнення будь-якої життєвої ситуації можливо саме міцний захоплення допоможе вберегти вас від біди. Існує ряд вправ, спрямованих на зміцнення пальців рук.
Інструкція
1
Спочатку необхідно провести легку розминку. Розітріть пальці протягом 1 хвилини. Складіть пальці в замок і підніміть руки вгору, потягніться.
2
Почніть робити вправи. Відштовхуйтеся пальцями від стіни 2 рази на день по 100 разів. Найбільш поширений метод - віджимання на подушечках пальців.
3
Спробуйте теж не віджиматися, а просто постояти на них. Наступна вправа полягає в постукуванні кінчиками пальців однієї руки об пальці інший 100 разів на день. Не рекомендується стукати по твердій поверхні, оскільки це може призвести до втрати зору. Корисно стискати кінчиками пальців м'ячик для великого тенісу 4 рази на день по 2 хвилини. Дуже корисний простий прийом з мотузкою. Для цього необхідно зав'язати на мотузці товщиною 1 см, близько 20 тугих вузлів і розв'язувати їх 3 рази на день.
4
Наступний комплекс вправ, запозичений у китайських майстрів, із застосуванням звичайної цеглини. Перекладайте цегла черзі пальцями однієї й іншої руки. Підкидайте і ловите цегла пальцями двох рук разом, потім однієї й іншої по черзі. Те ж з додатковим обертанням цегли. Обертайте руку в лікті, тримаючи цегла пальцями. Повертайте цегла в одну і в іншу сторону, тримаючи його пальцями двох рук з боків.
5
Корисно ходіння на 4-х кінцівках. Руки спираються не на долоні, а на пальці . Тиск контролюйте в залежності від положення ніг. Чим більше відстань ніг від рук, тим тяжелее.Пальци повинні бути не в прямому, а в напівзігнутому положенні, як ніби у вас в руках м'яч. Пензель провалюється, а разом з пальцями утворюють щось у вигляді купола.
6
Корисно вправу з утриманням тяжкості. Обв'яжіть гантелі мотузкою і на вільному кінці зробіть невелику петлю. Надіньте на палець і піднімайте палець до долоні. При цьому рука повинна бути нерухома. Робіть кілька підходів з зупинками.
7
Можна використовувати кистьовий еспандер. Швидко і ритмічно стискайте кулак 300 разів на день - і через 2 місяці захоплення буде блискавичним і дуже жорстким.