Як малювати губи людини.

В мистецтві малюнка існує маса різних жанрів, і одним з жанрів є портрет - зображення реалістичного людського образу. Красивий і достовірний портрет, що передає емоції і почуття зображеного людини - це ефектна і складна робота, і ви можете навчитися створювати портрети самостійно. В малюванні портрета необхідно освоїти цілий ряд тонкощів, пов'язаних з технікою зображення різних частин людського обличчя. Крім очей, важливою і виразною частиною обличчя є губи.
Інструкція
1
Для початку, щоб правильно зрозуміти, яку форму мають губи, вивчіть анатомічні особливості людського обличчя на прикладі гіпсового зліпка Давида - в ньому добре відображена пластична форма губ людини .
2
Для початку пробуйте наносити на папір ескіз тонкими лініями, виправляючи помилки, а потім, уважно розглядаючи натурну модель, товщають лінії, роблячи форму губ на малюнку більш чіткої.
3
Намітьте лінію рота, а потім нанесіть допоміжну середню лінію і прорисуйте половинки губ, середина яких знаходиться на осьовій лінії, що розділяє губи на дві симетричних частини. Для того щоб портрет вийшов достовірним і реалістичним, вам потрібно враховувати форму губ, яка залежить частково від прикусу зубів вашої моделі.
4
Якщо прикус нормальний, верхня губа трохи виступає вперед, а горбок верхньої губи йде всередину. Малюючи губи, не забувайте про форму та рельєфі носогубних поверхонь, а також площиною нижньої губи, підборіддя і щік - всього, що оточує губи людини , і буде оточувати їх на малюнку.
5
Після визначення профільної лінії визначте товщину губ і намітьте її дугообразную форму. На верхній губі прорисуйте невеликий жолобок, що знаходиться рівно в центрі. Нижня губа повинна бути розташована правильно по відношенню до верхньої губи, і складатися з парних овальних м'язів, які створюють її характерну форму.
6
Лінії верхньої губи підкресліть сильніше в середній частині, а крайні лінії і куточки рота зробіть напівпрозорими і непомітними. Не торкайтеся при промальовуванні кромок верхньої губи бічних країв, щоб уникнути втрати пластичності та виразності малюнка. Прорисуйте горбок верхньої губи і з'єднайте видиму лінію рота з його підставою.
7
Не забудьте правильно змоделювати переходи світла і тіні на губах, які повинні бути м'якими і плавними, без різкої штрихування. Світлові рефлекси на затінених фрагментах губ робіть світлими, але не чисто білими. Працюйте з півтонами, формуючи переходи від світлих до темних відтінків.
Малювання-це ремесло. Тут, як в будь-якій справі, хороший результат приходить з досвідом ціною довгих тренувань. Портрет є досить складним жанром, де важливо не просто малювати технічно правильно, але і максимально схоже на натуру. Одним з основних елементів портрета є губи . Ось кілька порад, які допоможуть вам навчиться малювати губи олівцем.
Інструкція
1
Початківцям художникам можна рекомендувати потренуватися з фотографіями з журналів. Для зручності розділіть обраний малюнок на квадрати, прочертивши на ньому сітку. На аркуші для малювання нанесіть таку ж сітку. Закритий рот намалювати легше, ніж відкритий. В цьому випадку (через велику кількість дрібних деталей) підійде більш дрібна сітка. Не намагайтеся малювати по пам'яті, намагайтеся зображати те, що бачите перед собою. Саме тому важливо, поки око не крутив і не звик до правил побудови, використовувати сітку. Вона дозволяє зберегти пропорції малюнка і навчитися правильній побудові форми.
2
Малюючи з натури, вивчіть об'єкт, розгляньте губи уважно зверху і знизу, збоку, спереду і анфас. Це допоможе побачити індивідуальні особливості конкретних губ, краще зрозуміти і запам'ятати форму для її правильного зображення. Почніть малюнок легкими лініями, які легко стерти. Виміряйте співвідношення висоти і довжини рота нанесіть серединну лінію і центр, якщо малюнок в анфас, центр буде зміщений.
3
примружені очі подивіться на об'єкт, так ви побачите найтемніший ділянку, і заштрихуйте його. Використовуйте дрібні часті, які не руйнують форму, штрихи. Зазвичай верхня губа у людини темніше, ніж нижня, так як на неї потрапляє менше світла, а саме темне місце з боків рота на межі верхньої та нижньої губи .
4
Штрих наступний тоновой ділянку разом з попереднім, так ви збережете співвідношення тонів. На нижній губі видно яскраві або приглушені відблиски, відзначте їх на малюнку відразу. Якщо вони тонкі, що проходять по рельєфу, їх простіше зробити в кінці роботи за допомогою "гострого" ластику, зробивши легкий мазок по заштрихованої поверхні. Куточки рота закінчувати не лінією, а крапелькою впадинки. Їх зобразити дуже важливо - так рот виглядатиме йдуть всередину, а не плоско лежачим на поверхні обличчя.
5
Тіні навколо рота є частиною будь-якого малюнка рота, але в чоловічому варіанті вони будуть більш яркімі.Готовий рот обводять контуром тільки в мультфільмах і ніколи при портретному малюнку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qQMjgEUhedY
Корисна порада
Для того щоб навчитися не просто перемальовувати картинки, а втілювати на папері власні задуми, не стикаючись з технічними помилками, слід зробити велику кількість начерків губ з натури в різному ракурсі (можливо схематично, без прорісовиванія деталей).