Як намалювати промені.

Напевно ви не раз зустрічали в журналах, в книгах і на фотографіях, зустрінутих в мережі, красиві і містичні фотографії, на яких видно спадаючі з неба світяться промені . Сфотографувати такі промені у природі можна, але це непросто - набагато зручніше скористатися Фотошопом і намалювати такі промені на будь-який з ваших природних або архітектурних фотографій.
Інструкція
1
Для створення ефекту падаючих променів використовуйте останню версію графічного редактора Adobe Photoshop. Відкрийте фотографію, на якій є джерело світла - наприклад, небо або велике вікно. Продублюйте основний шар (Duplicate Layer), після чого виберіть для роботи дублікат і на палітрі шарів додайте до нього Layer Mask - маску шару.
2
Відкрийте розділ Levels і переведіть повзунок в таке положення, щоб картинка стала якомога більш темною, а області, які повинні стати джерелами світла, залишилися світлими. Виберіть на панелі інструментів кисть (Brush Tool) і, вибравши на палітрі чорний колір, повністю зафарбуйте всі галузі фотографії, залишаючи недоторканими джерела світла.
3
Режим змішування шарів змініть на Screen, після чого відкрийте розділ фільтрів і виберіть пункт Blur> Radial Blur. Встановіть обсяг розмиття на максимальне значення - 100, а в розділі Blur Method поставте галочку на Zoom.
4
Налаштуйте радіальне розмиття так, щоб на зображенні в налаштуваннях лінії розходилися в різні боки з того кута, в якому знаходиться ваш джерело світла на фотографії (наприклад, з правого верхнього). Натисніть ОК.
5
Потім продублюйте шар і повторно застосуйте опцію Radial Blur, щоб зробити світіння більш насиченим. Повторіть цю дію близько трьох-чотирьох разів, а потім виберіть самий верхній шар палітри шарів і об'єднайте його з нижніми дубльованими шарами, залишивши шар оригіналу недоторканим.
6
Тепер, залишивши активним продубльований шар, відкрийте в меню розділ Hue/Saturation і збільшіть насиченість променів, а потім відкрийте режим зміни кольорів Color Balance і клікніть на пункт Colorize, щоб тонувати промені в потрібний відтінок - наприклад, надати їм золотистий колір.
7
Налаштуйте параметри Brightness/Contrast, щоб завершити обробку зображення, і збережіть фотографію.
Промені сонця, що проходять крізь хмари, надають пейзажу мальовничий вид. На жаль, таку сцену не завжди вдається зафіксувати за допомогою фотоапарата. Втім, можна намалювати промені в програмі Photoshop і накласти їх на знімок.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Відкрийте знімок, відповідний для накладення ефектів освітлення, в редакторі Photoshop. Промені потрібно відредагувати, не зачіпаючи знімок. Щоб отримати таку можливість, додайте поверх нього новий шар поєднанням Ctrl + Shift + N.
2
Включіть інструмент Polygonal Lasso і створіть виділення у формі витягнутої трапеції. Заповніть його білим кольором за допомогою інструменту Paint Bucket або зафарбуйте інструментом Brush. Скасуйте виділення опцією Deselect меню Select або поєднанням Ctrl + D. Отримана фігура буде заготівлею для променя.
3
Застосуйте до заготівлі розмиття. Для цього відкрийте настройки фільтра опцією Motion Blur групи Blur меню Filter. Встановіть величину розмиття, орієнтуючись на зміну картинки у вікні документа. Кут розмиття повинен приблизно збігатися з кутом нахилу розмивної фігури. У цьому випадку у вас вийде промінь світла з непрозорим верхнім краєм і растушевкой на нижньому.
4
Для створення променя з непрозорою серединою і растушевкой на обох краях застосуєте до заготівлі опцію Gaussian Blur, яку нескладно виявити в тій же групі. Відрегулюйте величину розмиття тим же способом, що і для фільтру Motion Blur.
5
Одного променя для додання фотографії мальовничого виду може виявитися недостатньо. Скопіюйте вже створений шар зі світлом клавішами Ctrl + J, включіть Move Tool і посуньте копію променя в сторону. Можете зробити світловий ефект більш прозорим, зменшивши величину Opacity для шару. Опція Free Transform меню Edit дозволить зробити промінь ширше або тонше.
6
Зберіть всі промені на один шар, застосовуючи до верхнього шару опцію Merge Down меню Layer, поки в документі не залишиться тільки фото і шар зі світлом. Опцією Reveal All групи Layer Mask меню Layer створіть маску на шарі з променями. Застосувавши інструмент Brush, обробіть маску чорним кольором в тих областях, де променів не повинно бути видно. Це можуть бути об'єкти переднього плану, що знаходяться між променями і камерою.
7
Якщо потрібно, змініть колір променів. Для цього скористайтеся опцією Hue/Saturation групи Adjustments меню Image. Включіть в налаштуваннях опцію Colorize і налаштуйте відповідний відтінок.
8
Збережіть відредаговане фото у файл з ім'ям, відмінним від назви оригінального знімка, застосувавши опцію Save As меню File.