Як захистити дачу.

Як це не сумно, але дач, невразливих для злодіїв, не існує. Однак кожен господар може спробувати знизити ризик приходу таких неприємних «гостей». Як це зробити?
Інструкція
1
Господарям в дачному селищі слід об'єднати свої зусилля й подбати про додаткові заходи в особливо небезпечні періоди. Це можуть бути послуги співробітників ЧОП, а можливо і старий совдепівський метод - почергове нічне чергування.
2
Корисно також обзавестися загальною системою відеоспостереження, сигналізацією. Це може виявитися більш дієвим, ніж датчики в одному будинку. До злодієві швидше будуть застосовані необхідні заходи.
3
Тепер перерахуємо кілька простих методів, головна мета яких «тримати і не пущать» злодія в дом.Забор. Масивний і неприступний захистить краще. Однак крізь просту огорожу який заліз на ділянку злодія буде добре помітно з боку.
4
Встановіть міцну металеву двері, решітки на вікна. Замок потрібен надійний. Краще використовувати не навісний (він одразу сигналізує - господарів немає вдома), а виразний.
5
Коли вас немає на дачі, потрібно створити ефект присутності. Для цього можна залишити світло в будиночку або розвісити білизну на просушку і т.д.
6
Ви здивуєтеся, але досвід міліціонерів показує, що частина крадіжок допомагають запобігти таблички типу «Встановлено систему безпеки» або «За життя не відповідаю». Побачивши їх, злодії, можливо, вирішать пошукати здобич легше.
7
Постарайтеся підтримувати хороші відносини з сусідами.
8
Дуже радимо відмовитися від пасток, які можуть скалічити нежданих гостей (дріт із струмом, капкани і ін.). Ви ризикуєте понести кримінальну відповідальність або постраждати самі.
9
Щоб знизити ступінь можливого утрати на випадок, якщо злодіям вдалося проникнути до вас в будинок, дотримуйтесь простих порад: - не зберігайте на дачі цінності або влаштуйте тайники, які знайти не так-то легко; - не зберігайте в будинку горючі речовини (бензин і навіть фарбу).
10
Співробітники правоохоронних органів іноді радять вдаватися до забавного способу - залишати в домі випивку і закуску. За статистикою, 9 крадіжок з 10 скоюють місцеві бомжі, які, зрадівши теплому прийому, шкоди великого не заподіють.
11
Якщо крадіжка все-таки трапилася, по-перше, вам необхідно оцінити збиток і звернутися до місцевого відділення поліції. По-друге, (і з цього потрібно було почати): страховка. Від крадіжки вона не вбереже, але збиток компенсувати допоможе.
З настанням осінньо-зимового періоду до дачників приходить вже звична з роками головний біль за свою власність. Найбільше число крадіжок припадає саме на цей час, адже мало хто залишається жити в часто неопалюваних заміських будиночках. Зберегти плоди своєї праці, а також майно допоможуть декілька нескладних дій.
Інструкція
1
Організуйте охорону селища. Укладання договору з приватним охоронним підприємством дає величезну перевагу вам і скорочує шанси поживитися злодіям. Цілодобова огляд кооперативу знижує крадіжки на десятки відсотків. За одного охоронця в зміні доведеться викласти близько 50 тисяч рублів. Але якщо в селищі 200 будинків, то на кожен будинок вийде всього по 250 рублів в месяц.Но, як кажуть представники самих охоронних підприємств, у захисті заміських ділянок є безліч перешкод. Це відсутність зв'язку і нормальних доріг, завдяки яким можна по тривозі дістатися до об'єкта за лічені хвилини. Також справа ускладнюється відсутністю свідків. Тому наймання охоронців із Чопа ефективний у тому випадку, якщо кооператив знаходиться в порівняльній близькості від міста.
2
Займіться освітленням. Освітлення селища - важлива частина захисту. Навіть 2-3 ліхтаря на різних кінцях врятують становище. Крадіжки зазвичай здійснюються в темний час доби, а ліхтарі послужать своєрідним продовженням світлового дня.
3
Оснастите селище відеокамерами. Німі свідки злочину - завжди плюс в розслідуванні. Якщо ж відеосистема стеження занадто дорога (а вона дійсно коштує чимало), проблема вирішується просто - купіть муляжі камер, які, як і справжні, крутиться, видає при цьому звук і блимає червоною лампочкою. Мало тих злодіїв, які з відстані розрізнять справжню відеокамеру від підробленої. Ніякої записи не ведеться, але діє, тим не менш, це засіб ефективно і коштує зовсім недорого.
4
Встановіть сигналізацію. Для захисту свого будинку і ділянки встановіть електронну або світлову сигналізацію, маячки або ревуна. Вони обійдуться максимум, ніж в п'ять тисяч рублів, прослужать довго і ефективно. При спробі проникнення в будинок спрацьовує сигнал і селище заливається гучним ревом або ж яскравим світлом, що в обох випадках моментально змусить злодіїв відмовитися від задуманого, навіть за умови відсутності охорони, а вже тим більше з нею неподалік.
5
Створіть ефект присутності. Звичайно, добре б і справді відвідувати свою ділянку хоча б пару раз на місяць, але не всі дороги у селищах дозволяють робити це восени, взимку і навесні. Тому потрібно показати видимість того, що на дачі хтось буває. Наприклад, встановіть таймер в одну з кімнат на включення світла в певний час. Увімкніть таймер на роботі раз в день, бажано ввечері. Година або два працюючого світла в будинку відлякає злодіїв.
6
Не забувайте про покарання. Багато дачники, втомлені від щорічних крадіжок, діють воістину нещадно. Дробовики, ток по забору, отруєна горілка на столі - все це, безсумнівно, дуже ефективно, але може спричинити за собою кримінальну відповідальність, причому вже не для злодюжки, а для вас. Не заходьте далеко у своєму бажанні захистити власність, дійте законними методами, об'єднуйтеся з сусідами, і відсоток крадіжок стане набагато менше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=l8SzBrJ8h5s
Зверніть увагу
Охорона - справа особиста. Чи можна самостійно захистити себе від можливих дачних напастей і при цьому не перестаратися? Адже буває, що який-небудь господар приготує для дачного злодія розтяжку з гранатою або почне палити по пацанам, які крадуть яблука.
Корисна порада
Внаслідок найбільш винахідливі щорічно сідають на лаву підсудних, а запевнення дачників, що вони лише захищали своє майно, судом не визнаються. Спецназ для дачі. Методи боротьби з дачними крадіями - на межі і за межею закону.