Як обробити рибу.

У рибі головне - її свіжість, а тому важливо правильно вибрати продукт і правильно його обробити. Найбільш приємним смаком володіє свіжа риба. У риби при покупці повинні бути прозорі очі, зябра рожевого відтінку і блискуча луска. Якщо вибір зроблено, можна приступати до оброблення.

Інструкція
1

Видаляйте кістки і шкіру прямо перед процесом приготування. Покладіть на обробну дошку пару шарів газети - так дерево не вбере в себе рибний запах. До того, ж потім ви легко зберете всі рибні відходи.

2

Акуратно переходите до видалення плавників, луски і нутрощів. Якщо ви плануєте варити рибу з головою, то за допомогою кухонних ножиць виріжте зябра.

3

Тільки з камбали спочатку знімайте шкіру, перед виробленням філе. Інші види риб спочатку ділите на філе, а потім приступайте до зняття шкіри. Якщо треба вирізати подвійне філе, то вийміть хребті з одного боку, не ушкоджуючи другу. Для цього проведіть V-подібний розріз нижче голови, потім рибу робіть розріз від голови до самого хвоста, в місцях, де є плавники. Увіткніть кінчик ножа в рибну м'якоть позаду голови і короткими ривками зніміть м'ясо з кісток, переміщаючись по всій довжині риби.

4

Якщо ви маєте справу з круглою рибою, то покласти рибу в пакет, щоб лусочки не літали по кухні під час їх зняття. Тепер тримайте рибу за хвіст і спеціальним ножем згрібати луску в напрямку від хвоста до голови. Відріжте голову, розріжте рибу вздовж живота. Вийміть всі нутрощі, промийте і просушіть паперовим рушником. Останній етап - приберіть плівки всередині риби, видаліть мембрану.

5

Якщо у вас сорт плоскої риби, то нижче голови зробіть V-подібний надріз до кістки так, щоб не пошкодити її. Тепер поверніть рибу до себе хвостом і вздовж риби проведіть розріз через всю м'якоть. Починаючи від голови, застроміть кінчик ножа в розріз і поверніть так, щоб лезо йшло, ковзаючи по кістках. Поверніть рибу до себе головою і в такому ж порядку відділі другі філе тільки почніть з хвоста.

6

Щоб очистити філе від шкіри, покладіть його на обробну дошку шкірою вниз, міцно схопіть за хвіст, зробіть надріз через м'якоть до самої шкіри . Поверніть ніж плоско, щоб лезо виявилося між шкірою і м'якоттю. Рухами пили рухайте ніж, зрізуючи шкіру. М'якоть при цьому може скручуватися у міру наближення ножа до голови.

Корисні поради

Куплену рибу не тримайте в холодильнику навіть короткий час. Краще готувати її відразу по поверненню додому. Якщо в день покупки у вас немає часу, просто вимийте її під холодним струменем води, висушіть серветкою, обов'язково накрийте фольгою або плівкою і помістіть в найхолодніший ділянку холодильника.