Як в'язати шапку-трубу. Шапка труба спицями.

Шапка-труба, пов'язана спицями, - дуже зручний і теплий головний убір. Самостійно зв'язати собі таку шапку неважко. Шапка-труба поєднує в собі одночасно шарф і шапку.
Вам знадобиться
  • Подходящая пряжа, спиці.
Інструкція
1
Для в'язання потрібно взяти вовняну пряжу. Пряжа може бути гладка або "фасонная" - стрічкова, букльована, пухнаста. Добре підійде мохеровая нитка, складена вдвічі з гладкою вовняною ниткою. Також потрібно підібрати дві спиці. Товщини спиць повинна бути приблизно рівною товщині нитки для вязанія.Вначале потрібно виміряти сантиметром окружність голови під підборіддям. Записати або запам'ятати отримані дані. Тепер потрібно визначитися з візерунком для в'язання. Для цього вироби краще вибирати об'ємний і еластичний візерунок. Дуже добре підійде візерунок "англійська резинка". 1 ряд - чергувати лицьові і виворітні петлі. 2-ий і всі наступні ряди - лицьові петлі в'язати лицьовими, виворітні петлі знімати разом з накидом. Звичайно, можна в'язати і іншими візерунками.
2
Потім зв'язати зразок - в ширину 20-30 петель, у висоту 20-30 рядів. Зняти зі спиці, потягнути сильніше зразок в усі сторони. Потім порахувати, скільки петель укладається в один сантиметр. Щоб дізнатися необхідне число петель для набору на спиці, потрібно помножити окружність голови на кількість петель в одному сантиметрі. Потім набрати петлі відповідно розрахунками.
3
Перші ряди в'язати гумкою. Поперемінно в'язати лицьові і виворітні петлі. В'язати максимум трьох сантиметрів. Потім перейти на основний узор. В'язати потрібно досить щільно, щоб готова шапка-труба не втрачала форми в процесі носіння. В'язати потрібно не менше 60-70 сантиметрів. Щоб шапка закривала вільно шию і плечі, рекомендується пов'язати на кілька сантиметрів довше. Після того, як основне в'язане полотно готове, закінчити в'язання такий же гумкою, як і початок роботи. Після цього закрити петлі, зшити вручну виріб цієї ж ниткою по довгим краях. Вийшла в'язана "труба".
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s3VLFveKoHM
Корисна порада
Шапку-трубу можна носити як шапку, а можна і як шарф, якщо спустити шапку з голови на плечі.
"трубу" часто називають щось середнє між шапкою і шарфом. Якщо точніше, то цей предмет гардероба успішно заміняє і те, і інше одночасно. А зв'язати його - простіше простого.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа (близько 300г)
  • - 5 спиць № 3,5 або кругові спиці
Інструкція
1
Зніміть мірку. Для цього заміряйте окружність вашого обличчя сантиметровою стрічкою і додайте до отриманої сумі 5 см.
2
Зв'яжіть зразок. Наберіть 20 петель і пров'яжіть 10 см лицьовій гладдю. Порахуйте, скільки петель вийшло в 1 сантиметрі. Виходячи з цього порахуйте то кількість петель, яке вам необхідно набрати.
3
Наберіть на спиці потрібну кількість петель і в'яжіть будь-яким візерунком-гумкою по колу - або на кругових спицях, або на чотирьох. Довжина "труби" повинна бути такою, щоб, якщо ви надягнете її на голову як шапку, шия залишалася закритою.
Корисна порада
Візерунок - гумка - зовсім не обов'язково чергування лицьових і виворітних петель і, отже, смужка. Є безліч візерунків, які тягнуться і тримають при цьому форму як гумка.