Як провести сучасний урок.

Зміни, що відбуваються в сучасному світі, вимагають нових підходів у вихованні та навчанні, змушуючи змінюватися навіть таку консервативну суспільну систему, як школа. Щоб провести сучасний шкільний урок , вчитель повинен пам'ятати про комплекс правил, яким слід педагогіка XXI століття.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтерактивна дошка;
  • - сучасні навчальні програми.
Інструкція
1
Використовуйте сучасні технічні засоби. Комп'ютерні класи зараз з'явилися практично по всіх школах. До них звертаються не тільки на урок ах інформатики, а й для вивчення інших навчальних дисциплін. Інтерактивні дошки є гідною заміною грифельних. Тепер кришиться крейда і незрозумілий почерк учителя не заважають школярам наочно сприймати всю необхідну інформацію в доступних таблицях і схемах. На урок ах літератури аналізуйте разом з учнями ілюстрації до класичних творів. На заняттях, присвячених вивченню географії, розглядайте карти, на урок ах сучасній історії - уривки з документальних фільмів. Існує безліч програм з російської мови для початкових класів, що дозволяють тренувати навички орфографії та пунктуації в ігровій формі. Використовуючи технічні засоби, ви доносите інформацію до дітей через різні органи сприйняття.
2
Найчастіше проводите інтегровані урок і. Звернення до кількох галузей знань дозволить поглянути на дану проблему з різних сторін. Інтегрований урок може включати в себе суміжні наукові області. Так, традиційним вважається суміщення літератури з МХК, музикою, російською та англійською мовами. Російські романси можуть стати чудовою ілюстрацією до багатьох творів літературної класики XIX століття, а вивчення фразеології можливо одночасно на матеріалі французьких чи англійських фразеологічних зворотів. При вмілому підході, цілком сумісними виявляються навіть такі різні області знання, як математика і російська мова. Вони цілком уживуться разом на урок е, який освячений іменами числівником.
3
Дотримуйтесь диференційованого підходу в навчанні. Сучасна школа передбачає рівну увагу до кожної дитини. Якщо раніше вчителю доводилося орієнтуватися на якийсь середній показник по класу, залишаючи сильних учнів нудьгувати, а слабких розбиратися зі складним матеріалом самостійно, то сучасні навчальні програми передбачають наявність різних рівнів складності в кожній вправі. Давайте кілька видів завдань на урок е і диференційовані домашні вправи.
4
Розширюйте свої професійні горизонти. Щоб успішно використовувати сучасні навчальні технології, вчителю необхідно самому постійно удосконалюватися і бути відкритим для нових ідей. Відвідайте курси підвищення кваліфікації, замовляйте спеціалізовані наукові журнали, знайомтеся з розвитком сучасної наукової думки в тій області, яку ви викладаєте. Тоді й ваші учні будуть вивчати світ, в якому вони живуть сьогодні.
Зверніть увагу
Не зловживайте використанням комп'ютерних технологій на уроках. Регулярні заняття в комп'ютерному класі можуть бути шкідливі для зору багатьох учнів.
Корисна порада
Сучасний педагогічний підхід до проведення уроку передбачає також, що відносини вчителя та учнів ґрунтуються на поєднання вимогливості та безумовного повагою до особистості школяра, до всіх проявів його творчої індивідуальності.
Навчання в початковій ланці має свої особливості у зв'язку з тим, що для малюків характерна непосидючість, яка заважає концентрувати увагу на тривалий час. Тим не менш, досвідчені педагоги намагаються побудувати урок таким чином, щоб засвоєння матеріалу проходило у формі гри, а учням було цікаво і весело.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що молодшим школярам складно затримувати увагу на досліджуваному предметі або явищі, тому вибирайте такі завдання, які розраховані не більше, ніж на п'ять хвилин. При цьому постарайтеся чергувати вправи. Наприклад, на урок е англійської мови можна спочатку запропонувати дітям розглянути картинки з тваринами і запам'ятати їх англійський переклад. А потім знайти на малюнку назване учителем тварина і відзначити його галочкою. Інше позначене тварина - розфарбувати, а третє намалювати своєму зошиті.
2
Починайте навчання з простих тим, не захоплюйтеся сухою теорією, пам'ятаючи про те, що гра залишається для дітей основним методом освоєння навколишнього світу. Використовуйте цікаві посібники, заздалегідь виготовлені з кольорового паперу, красиво оформлені кольорові настінні таблиці, барвисті ілюстрації підручників, які підходять по темі розділи закладені програмою в інтерактивній дошці. В даний час існують диски, що дозволяють провести колективне прослуховування цікавого матеріалу.
3
Влаштовуйте протягом урок а двохвилинні перерви-розминки. Приміром, поширену пальчиковую гімнастику, яка полягає в тому, що малюки під вашим керівництвом загинають кожен пальчик і при цьому декламують вголос хором віршики. Або розминають ручки, супроводжуючи свої дії спеціальної римуванням, по типу «ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися ...».
4
Не забувайте, що процес запам'ятовування значно полегшується неодноразовим повторенням пройденого, відтворення якого теж можна обіграти. Звичні дії, що здійснюються дитиною з урок а в урок , наприклад, пропевание англійського алфавіту або розповідання віршів про математичний рахунок закріплюють отримані знання. Тут засвоєння інформації відбувається навіть на підсвідомому рівні.