Як порахувати вік кішки.

Зазвичай вік кішок, якщо він невідомий, господарі визначають «на око». Але визначити, скільки насправді років кішці зовсім не важко, достатньо знати її біологічні особливості.
Інструкція
1
За статевою созреваніюСамий простий метод визначення. Зазвичай статеве дозрівання відбувається до 7-9 місяців. Хоча, в сприятливих умовах багато кішки дозрівають і до 6 місяців.
2
За зубамМетод більш складний, але точний. По зубах можна дізнатися вік та дорослої кішки, і маленького кошеня. Більш уважно придивіться до свого вихованця, зокрема, зверніть увагу на передні зуби-різці. Якщо їх крона з нерівним краєм, а також, якщо поверхня стерта рівномірно, то кішці 6 років. У 10-ти річному вік е у кішки починають випадати зуби - це помітити легко.Еслі розглядати більш точно, то: - в 1 міс - у кішки прорізуються молочні зуби; - в 2 міс - молочні зубки змінюються постійними; - до 1,5 років - стирання центральних нижніх різців; - до 2,5 років - стирання середніх нижніх різців; - в 3,5 року - стирання схильні верхні центральні різці; - до 4,5 років - стираються середні верхні різці; - 5 років - відбувається стирання на іклах; - 6 років - стираються крайні верхні різці; - в 7-8 років - відбуваються зміни поперечно-овально треться поверхні у центральних і середніх нижніх різців; - 9 років - відбувається те ж саме з верхніми різцями; - до 10-12 років - центральні різці випадають; - до 12-16 років життя кішка позбавляється вже всіх різців; Визначаючи вік кішки по зубах, слід врахувати умови її життя. Стирання різців відбувається повільніше, та й зуби випадають пізніше, якщо кішка живе в сприятливих умовах.
3
Року кішки і человекаПитаясь співвіднести вік кішки і людини, беруть пропорцію 7 до 1, тобто множать вік кішки на сім, отримуючи мірку людського вік а. Це не так. Року кішки і людини можна співвіднести один до одного, але метод підрахунку з кожним роком буде різний. Так 15 прожитих років людини це всього 1 рік життя у кішок. Другий рік життя кішки - це 24 роки людського життя. З трирічного вік а і до 12 років щорічно слід додавати по 4 роки. Т.е в 12 років при перерахунку на людський вік кішці буде 64 роки. Надалі кожен наступний рік після 12 буде дорівнює трьом рокам людський жізні.Так що, старість кішки настає вже після 8 років. Але при дбайливому догляді та годуванні ваш вихованець може радувати вас 12-16 років.