Як навчитися співати і розвинути талант.

Кажуть, що музичний слух є у всіх, і навчитися співати може кожна людина. Проблеми виникають не через брак здібностей, а через звичайного сорому, скутості. У всьому світі психологи рекомендують сором'язливим людям спів як одну з практик розкріпачення. При цьому не обов'язково виходити на сцену. Можна співати наодинці з собою.
Інструкція
1
Почніть підспівувати улюбленим виконавцям під час прослуховування їхніх пісень. Напевно ви слухаєте багато музики. Звичайно це так, ви б ніколи не захотіли навчитися співати, якби у вас не було кумира в музичній сфері. Переройте улюблені диски - хто з виконавців вам найближчий? Ставте його диск прямо зараз і починайте підспівувати (слова пісень ви напевно вже вивчили) .Становітесь перед дзеркалом, рухайтеся і одночасно співайте. Нехай це буде дуже тихо і понуро на початку. Не впадайте у відчай, головне - перестаньте боятися звуку власного голосу. Якщо хтось із домашніх застане вас за цим заняттям, радійте - у вас з'явився перший слухач. Ну а якщо вдома співати можливості немає, йдіть в будь відокремлене місце (парк, ліс, тиха вулиця) і відводите душу - співайте.
2
Записуйте свій спів на касету. Потім прослуховуйте - оцінюйте плюси і мінуси свого виконання. Чи не тремтить чи голос, вірно ви ведете мелодію. Вибирайте для такої практики пісні, які добре знаєте. Єдине, що потрібно врахувати - НЕ намагайтеся повністю скопіювати інтонацію і манеру виконання вашого улюбленого співака. Якщо робити це бездумно, ви ризикуєте так і не знайти свій власний голос. А для будь-якого виконавця - це дуже важливий момент. Тому рекомендуємо вам почати складати пісні самостійно. Якщо ви володієте хоч якимось музичним інструментом, акомпанує собі. Якщо не вмієте грати, плескайте в долоні або притупували ногою, просто для ритму. Зовсім не обов'язково презентувати ці пісні комусь із друзів або родичів. Робіть це для себе, отримуйте від співу і від звуку власного голосу задоволення.
3
Зверніться за допомогою до вчителя співу. Це краще зробити на етапі, коли вас вже не колотить від однієї думки про те, що вам доведеться співати. Якщо ви вправлялися наодинці з собою досить тривалий час, заняття з педагогом тільки підсилять вашу впевненість у собі. Крім того, ви дізнаєтеся багато професійних тонкощів і секретів: наприклад, що таке постановка голосу, як стежити за диханням під час співу, якими саме «органами» людина співає, навіщо потрібно розспівуватися, як підтримувати зв'язки здоровими. Займаючись щоденно самостійно, зустрічаючись з репетитором, ви швидко почнете прогресувати і не встигнете озирнутися, як будете влаштовувати феєричні шоу в караоке разом зі своїми друзями. А можливо, ви навіть виконаєте кілька вигаданих самостійно пісень.
Зверніть увагу
Не комплексу - якщо ваше бажання співати дійсно серйозно, ви обов'язково досягнете своєї мети. Головне - не зупинятися, коли терпите перші невдачі, адже перший етап - найболючіше і непростий. Але якщо ви твердо вирішили навчитися, значить ви зможете це зробити.
Корисна порада
Скачайте в інтернеті спеціальні школи співу. Їх ви знайдете в величезній кількості - відео, аудіо, посібники. Займайтеся самостійно і радьтеся з педагогом, які з знайдених вами вправ найбільш ефективні.