Як виростити розумну дитину.

Яку людину називають розумним? Одні скажуть - того, хто прочитав всі книги на світі і може переказати кожну напам'ять. Але про таку людину можна сказати - освічений, ерудований. Поняття «розумний» позначає швидше інтелектуальні здібності людини, а не кількість знань, якими він володіє. Не дарма Лев Толстой сказав, що «многознание розуму не навчить». Все ускладнюється, коли мова заходить про виховання дитини .
Вам знадобиться
  • - книги.
Інструкція
1
Оточите дитини любов'ю і увагою. Інтелектуальні здібності малюків безпосередньо залежать від атмосфери, в якій вони виховуються. Доброзичлива обстановка дозволить йому почувати себе розкуто, впевнено. Він не буде боятися ставити питання, а, значить, буде розвиватися. З самими маленькими просто розмовляйте. Чим більше промові малюк буде чути щодня, тим вище буде рівень його інтеллекта.Покупайте дитині розвиваючі іграшки: кубики, які потрібно складати по квітам, м'ячики, звучать іграшки. Граючи ними, він буде більше дізнаватися і освоювати нові для нього навички.
2
Давайте дитині можливість висловлювати свою думку. Важливо навчити його мислити самостійно. Якщо ви при будь-якому зручному випадку будете поправляти його і говорити, як робити і говорити не потрібно, він ніколи не зможе привести на світ жодної цікавої думки. Тому розмовляйте зі своїм малюком. Ставте йому питання і уважно вислухайте його відповіді, якими б дивними вони вам не здавалися. Якщо якась з його ідей здається вам цінної або цікавою, просіть розвинути її, задавайте навідні і додаткові запитання. Розмовляйте з ним, як з дорослим, дайте зрозуміти, що його думка для вас дуже цінно. Ніколи не кажіть своїй дитині: «Ти занадто маленький, щоб це зрозуміти». Дитина не повинна думати, що він ще не готовий до самостійного мислення - це сковує і народжує комплекси, які заважають розвиватися його інтелекту.
3
Занурюйте дитини у світову культурну середу. Ви можете брати його в театр, на концерти, читати йому вголос книжки, разом дивитися хороше кіно. Свідомість дитини буде вбирати все, як губка. Тільки не забувайте обговорювати з ним побачене і почуте: «Тобі сподобалося кіно?», «А хто з героїв був самий хороший у фільмі? А чому він хороший? Що він зробив? »,« А хто найгірший? А чому він тобі не сподобався? »Коли дитина підросте, просіть його записувати свої думки та оцінки з різних приводів. Це привчить його до постійної інтелектуальній роботі, дасть грунт для роздумів. З уже підросли дитиною не бійтеся сперечатися, навіть провокуйте його, але по-доброму, щоб він умів відстояти свою точку зору.
4
Показуйте власним прикладом, що означає бути розумним і мудрим. Це дуже важливо. Ви можете тисячу разів пояснити дитині, що таке добре, а що погано, але якщо він побачить, що ваші дії розходяться з вашими словами - будьте впевнені, він повторить ваші помилки, і навчиться обманювати себе й інших дуже бистро.Поетому перш ніж зробити який -або вчинок, подумайте, а як це відіб'ється на вашій дитині, який урок він засвоїть. Рівне той, який ви преподадіте йому своєю поведінкою. Будьте уважні, відповідальні, мудрі самі, пам'ятайте, що яблуко від яблуні недалеко падає.
Зверніть увагу
Іноді залишайте дитину одну. Самі ви можете бути недалеко, але давайте йому можливість проявити самостійність, подбати про себе або про когось іншого.
Корисна порада
Займайтеся з дитиною розвиваючими іграми. Найкраще віддати його в який-небудь гурток, в художню або музичну школу. Така культурна підживлення буде розвивати його здібності і розум.