Як зв'язати шарф на спицях.

В'язаний шарф здатний оживити образ, додати яскравості та індивідуальності. Для того щоб зв'язати шарф на спицях не потрібна спеціальна форма, деталі не потрібно зшивати. Товщина і колір пряжі, візерунок і декоративне оформлення шарфа залежить від особистих переваг того, кому він призначається.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами шарфа. Довжину і ширину шарфа можна вибрати довільну, аби його було зручно носити. Короткі і вузькі шарфи можна одягати під верхній одяг, а довгі та широкі пов'язувати поверх куртки або пальто. Чим ширше шарф, товще нитка і щільніше в'язка, тим він повинен бути коротше - занадто об'ємні моделі виглядають громіздко. Тонкі шарфи можуть бути довжиною до 2 метрів, їх можна кілька разів обмотати навколо шиї. Стандартна ширина шарфа коливається в межах 10-30 см.
2
Виберіть тип пряжі і потрібний візерунок. Якщо ви хочете пов'язати шарф з декількох різнокольорових залишків пряжі, то краще вибирати найпростіший візерунок - в'язання лицьовими петлями, елементарні гумки і т.д. Для однотонних моделей можна вибрати малюнок складніше, який підкреслить красу візерунка і пряжі. У кожному разі, візерунок для шарфа повинен бути двостороннім, щоб виглядати красиво і естетично в процесі носіння.
3
Наберіть потрібну кількість петель. Розрахуйте петлі згідно принципу: 1см = 2 петлі (для стандартної вовняної пряжі). Якщо передбачається використання складного візерунка, гумки, занадто товстою або тонкою пряжі, то можна зв'язати невеликий зразок на 20 петель, щоб визначити масштаб.
4
вивяжіте основну частину. Пров'яжіть кількість рядів, необхідне для полотна обраної довжини. В останньому ряду закрийте петлі. Прикрасьте кінці шарфа декоративними елементами.
5
Можна пов'язати шарф на спицях і залишити кінці необробленими - такі моделі передбачається носити під одяг і вони не повинні доставляти незручностей. Для моделей, які повинні обмотуватися поверх одягу, необхідна обробка. В якості обробки можна спорудити помпони, пензлики або бахрому. Шарф можна прикрасити контрастними нитками, обв'язавши кінці гачком або пришити невеликі аплікації, розташовуючи їх по діагоналі. Красиво і незвично виглядають шматочки хутра, пришиті на зібрані в одну нитку кінчики шарфа.
Ажурний шарф - це універсальна річ, яка буде в моді, напевно, завжди. На перший погляд може здатися, що зв'язати його під силу лише досвідчених в'язальниць, але це не так. Для шарф ов, пов'язаних ажурним візерунком добре підійдуть візерунки на основі ажурних смуг у вигляді в'язаних канделябрів, ананасів та іншого. Величезною популярністю користуються ажурні шарф и з рюшами.
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати ажурний шарф на спицях, вам буде потрібно від 150 до 300 грамів меланжевой, мохерової або акрилової пряжі і спиці №2. Кількість пряжі коливається залежно від того, якої довжини і ширини ви плануєте пов'язати шарф , а так само від щільності полотна в'язання.
2
Визначтеся з візерунком ажурного в'язання, яким хочете в'язати шарф .
3
Розрахуйте петлі відповідно до обраного візерунку, складіть так званий раппорт в'язання, не забудьте додати 2 кромочні петлі, інакше обраний вами візерунок може зміститися.
4
Наберіть на спиці необхідну кількість петель. Для формування рівного краю низу готового виробу пров'яжіть один ряд лицьовими петлями, другий - виворітними. Починаючи з третього ряду, в'яжіть основним узором згідно складеному раппорту.
5
Чи не розтягуйте крайні петлі щоб уникнути утворення нерівного краю бічних сторін шарф а. На висоті в'язання від 100 і більше сантиметрів (залежно від бажаної довжини готового виробу) знову пров'яжіть один ряд лицьовими петлями, другий - виворітними. Це робиться для того, щоб вирівняти нижній край готового шарф а.
6
Готовий шарф намочіть, відіжміть і натягніть на сітку, щоб висихаючи, він не втратив своєї форми і не деформувалися краю вироби.
7
Готовий шарф можна прикрасити помпонами або китицями. Для цього необхідно трохи присборить краю шарф а, щоб вони плавно сходилися по центру, а також пришити виготовлені заздалегідь помпони або пензлика.
8
Для виготовлення пензликів необхідно на пальцях руки зробити кілька витків пряжі довжиною близько 5 сантиметрів і закріпити їх вузлом з одного боку, з другої сторони пензлики розрізати і підрівняти ножицями. Помпони виготовляються подібним чином з використанням кілець, вирізаних з щільного картону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k5giMHFhKrg
Зверніть увагу
Маючи належний досвід, зв'язати ажурний шарф спицями можна всього за пару годин.
Корисна порада
Використовувати спиці №2 зовсім не принципово, можна задіяти й інші, наприклад № 6 і №7.