Як шукати посилку. зразок заповнення про втрати посилки.

Пошта Росії має багату історію. Ще на початку 18-го століття були закладені основи уніфікації всіх поштових відправлень, встановлювався єдиний зразок їх зовнішнього вигляду, з'являлися спеціальні штемпеля, що дозволяють реєструвати і знаходити в разі втрати листи і посилки. У 21 столітті наш національний поштовий оператор має автоматизовані сортувальні пункти, застосовує комп'ютери, сканери, програмне забезпечення. Але як і раніше у відправників часто виникає питання «Як шукати посилку ?».
Вам знадобиться
  • - квитанція, що видається при прийомі посилки;
  • - вихід в інтернет.
Інструкція
1
В основі технології прийому та оформлення посилок лежить присвоєння унікального штрих-кодового поштового ідентифікатора. Внутріросійський ідентифікатор включає 14 символів, міжнародний поштовий ідентифікатор - 13. Дані про посилку і статус її обробки заносяться в єдину систему обліку та контролю (ОАСУ РПО) на кожному етапі проходження. Поштовий ідентифікатор в системі ОАСУ РПО дозволяє однозначно визначити рух вашого відправлення через інтернет. Однак відсоток внесення відомостей не становить 100%, оскільки результат безпосередньо пов'язаний з технічною оснащеністю об'єктів пошти Росії, а її явно недостатньо.
2
Для розшуку посилки зайдіть на сайт Пошти Росії, в розділ Відстеження поштових відправлень. В поле «Поштовий ідентифікатор» введіть номер посилки, зазначеної на квитанції, виданої при прийомі. Зверніть увагу, поштовий ідентифікатор вказаний відразу під номером квитанції і повністю ідентичний штрих-коду на посилці. Далі натисніть кнопку «Знайти». Після обробки вашого запиту система видасть статус посилки і місце її знаходження, але необхідно врахувати факт, викладений у попередньому пункті. Результати пошуку в ОАСУ РПО не завжди означають, що посилка знаходиться в зазначеному місці до теперішнього часу. Можливо вона відправлена на наступний етап обробки без відображення в єдиній автоматизованій системі.
3
Якщо пошук посилки через ОАСУ РПО не принесло бажаних результатів, зверніться із заявою про розшук в будь-яке поштове відділення. При подачі претензії необхідно мати при собі документ, що засвідчує особу відправника, і квитанцію про прийом посилки або її ксерокопію. На офіційному сайті в розділі Звернення користувачів розміщені зразки бланків заяв. Співробітник пошти, який прийняв заяву, зобов'язаний видати відривний талон, який підтверджує, що заява на розшук прийнято.
Зверніть увагу
На офіційному сайті Пошти Росії є розділ Контрольні строки пересилання посилок, нормативи їх оброблення та перевезення. Перед подачею заяви про розшук переконайтеся, що контрольні терміни порушені.