Як витягати хребет.

Багато людей відчувають неприємні болі в області спини та попереку, і серед самих різних методів боротьби з ними можна виділити спеціальні фізичні вправи для витягування хребта , які ефективно допомагають позбавитися від болю і розслабити м'язи. Всі вправи прості, і ви зможете виконати їх самостійно в домашніх умовах.
Інструкція
1
Прийміть положення лежачи на підлозі або спеціальному тренувальному килимку, потім зігніть коліна, а ноги покладіть на низький стілець. Схрестіть ступні і розведіть коліна в сторони, потім розслабтеся, щоб зняти напругу з попереку і нижній частині спини.
2
Дихайте животом, надуваючи його, а потім плавно втягуючи на видиху. Слідкуйте за тим, щоб дихав тільки живіт, а грудна клітка не піднімалася. Час від часу робіть перерви, відпочивайте, а потім знову повторюйте вправу.
3
Якщо болі знижуються, додайте в вправа нові елементи - покладіть долоні на підлогу поруч з сідницями і спираючись на долоні, витягає на підлозі, розтягуючи хребет. Через пару днів, коли ця вправа не буде викликати у вас труднощів, піднімайте при витягуванні одну ногу вгору і тягніть її, а потім зробіть те ж саме з другою ногою.
4
Наступний етап, який потрібно починати тоді, коли болі в спині майже повністю пройдуть, включає в себе витягування рук і ніг у різні боки так, щоб тіло розтягувалось по діагоналі. Потім міняйте руку і ногу і розтягуйтеся в напрямку іншої діагоналі.
5
Якщо болі в спині пройшли, перекиньтеся на живіт і виконайте те ж саме вправу. Повторюйте його кілька разів на день по півгодини.
6
Для того щоб позбутися від локального болю в попереку, ляжте на спину і зігніть ноги в колінах так, щоб п'яти з'єдналися з сідницями. Видихніть повільно і плавно, повертаючи голову і коліна в різні боки. Потім поверніть їх в початкове положення і виконайте те ж саме в іншу сторону.
7
Лопатки в даній вправі повинні бути притиснутими до підлоги, а руки - розкинутими в сторони. Плавно дихаєте, щоб зняти больові симптоми. Через деякий час м'язи розслабляться, і зміщений хребетний диск стане на місце.
8
У деяких випадках корисно виконувати вправи не лежачи на підлозі, а сидячи або стоячи - наприклад, сидячи на підлозі і зчепивши руки за головою, повертайте корпус вправо і вліво, а потім нахиляйтеся в сторони.
9
Витягуйте хребет, лежачи на животі і піднімаючи над підлогою руки і ноги. Ця вправа добре розвиває м'язи спини, запобігаючи подальші травми і пошкодження.
10
Всі рухи виконуйте повільно і плавно, домагаючись максимально зручного для вас положення. Дихайте безперервно, а корпус витягайте уздовж основної осі свого тіла. Правильне і безперервне дихання є однією з умов ефективності ваших вправ.
Зверніть увагу
Витягування хребта в домашніх умовах. Витягування хребта виконується в стаціонарі, але профілактичне витягування хребта, якщо ще немає симптомів захворювання, можна виконати в домашніх умовах. Для цього потрібна ліжко з твердим матрацом.
Корисна порада
Витяжка хребта в домашніх умовах. Самостійна витяжка без контролю фахівця рекомендується більше для профілактичних процедур, а не для лікування з явно вираженими больовими симптомами. Існує спеціальний комплекс вправ і лікувальна гімнастика для розтягування міжхребцевих проміжків.