Як зробити макет. Як зробити саморобний макет з картону.

Макет - це зменшена копія реального об'єкта. Широко використовуються макети в будівництві і дизайні цілих комплексів і курортних містечок. Саморобні макети дитячих садів можуть стати відмінним інструментом для залучення зростаючих дітей до моделювання і стартовою платформою для дитячих ігор. До того ж, макет може стати прекрасним елементом декору будь-якої кімнати. Ви теж можете зробити собі простий і красивий макет, взявши за основу свій будинок в селі або навіть свій міський будинок разом з двором.
Інструкція
1
Нехай основою для статті буде макет дитячого саду. Модель будинку з двором відрізняється лише незначно. Весь макет у нас буде стояти на великому фанерному аркуші. З дерев'яних планочек, сірників або паперових відрізків можна зробити по краях паркан. Покриваємо фанеру олійною зеленою фарбою, розмітимо на ньому зони (ігрова, спортивна і так далі). На макеті ми зобразимо сама будівля саду, дерева, кущі та інше оточення.
2
Будинок можна зробити з простої коробки і обклеїти її папером. Олівцем намітимо вікна, кольоровий обгорткового папером або тканиною скористаємося, щоб зробити штори. Роль стекол зіграють у нас пластинки із слюди або скотч. Двері будуть з картону, вирізані і приклеєні.
3
Дерева можна зробити з картону. Вирізаємо, надаємо потрібну форму, склеюємо, де потрібно. А стовбур краще зробити з паперу, так як вона легко згорнеться в трубочку і не помнеться при цьому. Приладнав на ствол крону. Залишиться тільки розфарбувати дерева у відповідні кольори. Ягоди і листя можна підмалювати середньої круглої пензлем, використовуючи техніку мазків.
4
Чагарники робляться майже як дерева. Тільки шаблон для них вже включає в себе і стволики, і саму крону. Крону склеюємо, нижні частини стволиков клеїмо до картонного кухоль, роблячи в них по кілька надрізів. Деталі чагарників склеюємо, потім розфарбовуємо.
5
Мурашники споруджуємо на основі конуса з паперу. Вирізаємо коло, на відстані 5 мм від нижньої частини нашого конуса робимо надрізи. Так буде простіше приклеїти конус до картонного кухоль, що виконує роль опори. Готовий мурашник треба обмазати клеєм і посипати його невеликими шматочками моху або хвої.
6
Пісочниці можна робити з неглибокої кришки від картонної коробочки або з паперу, виконаної в техніці орігамі. Щоб зробити ефект гірки з піску, наклеїв паперовий конус в центр пісочниці, намажемо його клеєм і прісиплем гарненько піском.
7
Траву можна зробити з вовняних пухнастих ниток різних відтінків. Ці нитки приклеюються прямо до основи макета або на клумби. В деяких місцях можна клеєм закріпити на нитках квіти (невеликі шматочки цукеркових фантиків).
8
Асфальтове покриття можна з легкістю імітувати за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу. Це ідеальний варіант. Як альтернатива підійде фарбування фанери-основи чорною або темно-сірою олійною фарбою або наклеювання відповідного кольору самоклеящейся стрічки.
9
І нарешті, елементи спортивного майданчика (наприклад, турніки, драбинки та інше) можна виготовити з трубочок для коктейлів або простих паперових трубочок.
Корисна порада
За аналогією з вищепереліченими предметами оформлення території дитячого саду ви можете змайструвати предмети, що знаходяться у вашому дворі. Готовий макет не тільки порадує ваших дітей, а й прикрасить дитячу кімнату, ваш робочий кабінет або вітальню.