Як змусити дитину ходити.

Кожна дитина розвивається у своєму власному темпі. Є, звичайно, середні показники, згідно з якими дитина в певному віці повинен зробити перші кроки або вимовити перші слова. Зазвичай батьки дуже уважно ставляться до цих середніх показників і починають турбуватися, якщо малюк у чомусь відстає від однолітків. Наприклад, що робити, якщо дитина вашої сусідки по пологовому будинку вже почав ходити, а ваш ну ніяк не бажає відірвати попу від статі?
Вам знадобиться
  • яскраві підвісні іграшки.
Інструкція
1
Найперше, що потрібно зробити - не хвилюватися. Якщо малюк здоровий, добре повзає, а перші слова почав вимовляти навіть раніше однолітків - у вас все в повному порядку. Просто час для перших кроків ще не прийшов. Пускати розвиток на самоплив, звичайно, теж не варто, але найголовніше, про що слід подбати - це створити малюкові необхідність ходити.
2
Уважно придивіться до своїх житловим умовам. Якщо кімната тісна, і малюк абсолютно до всього може дотягнутися з підлоги або з ліжечка, ходити йому просто не потрібно. Звичайно, можливості переселитися в більш просторе приміщення може і не бути. Але дещо змінити можна в будь-якому випадку. У кількох місцях кімнати повісьте привабливі для малюка предмети. Розташуйте їх на такій висоті, щоб малюку було потрібно встати і зробити хоча б один-давши кроку, щоб їх дістати.
3
У більш просторій кімнаті можна зробити щось на зразок дидактичного панно, підвісивши іграшки на достатню висоту і на деякій відстані один від одного. Щоб дістати хоч якусь іграшку, малюкові потрібно встати, а щоб дотягнутися до наступної - зробити крок. Не виключено, звичайно, що малюк буде діяти й інакше - діставши одну іграшку, він опуститься на підлогу, проповзе потрібну відстань і знову встане. Нічого страшного. Навіть якщо ви не домоглися тієї мети, до якої прагнули, малюк зрозумів, як вирішити важке для нього завдання і при цьому вирішив її сам.
4
Деякі діти не бажають вставати на ноги вдома, але із задоволенням роблять це у дворі або на дачній ділянці. Подбайте про те, щоб у малюка була відповідна взуття. Звичайно ж, дитині, яка ось-ось почне ходити, потрібні не пінетки і не в'язані тапочки, а нормальні черевики на справжній підошві, притому такі, щоб ніде не терли. У дворі і на дачі спокус для малюка набагато більше, ніж удома, обстановка там постійно змінюється, тому і необхідність ходити виникає частіше. Частіше витягуйте малюка з коляски і водите його за обидві ручки.
5
Найстрашніше ж головне - не лайте дитини і не називайте його ледарем. Інакше в підсумку ледаря і отримаєте. А ось на похвалу не скупіться. Якщо малюк зробив хоча б один крок від іграшки до іграшки, не забудьте це відзначити. Наступного разу йому захочеться отримати не тільки іграшку, але і вашу посмішку і добрі слова.
Зверніть увагу
Не поспішайте допомагати, якщо малюк почав сам вставати, нехай навіть у нього це поки не дуже добре виходить. Він повинен навчитися розраховувати на себе, а не на вас. До речі, з тієї ж самої причини не варто постійно користуватися ходунками. Малюк звикає, що його постійно щось підтримує і не прагне діяти сам. Вдома краще взагалі про них забути і брати з собою тільки на вулицю.
Корисна порада
Оцініть власну поведінку вдома. Чи багато ви ходите по квартирі? Дорослі люди додому приходять відпочивати, тому найчастіше сидять або лежать. А чому в такому випадку малюк повинен ходити? Адже він у всьому бере з вас приклад. Тому побільше рухайтеся.